Nielegalnie udostępniał sygnał telewizji cyfrowych. Zarabiał na reklamach

Polska
Nielegalnie udostępniał sygnał telewizji cyfrowych. Zarabiał na reklamach
Lubelska Policja

30-latek z powiatu biłgorajskiego (woj. lubelskie) na dwóch stronach internetowych za darmo udostępniał sygnały płatnych platform telewizyjnych. Zarabiał na zamieszczaniu reklam. Usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Biłgoraja przeszukali mieszkanie 30-latka.


Odkryli, że mężczyzna nielegalnie udostępnia sygnał płatnych telewizji. Nie pobierał za to opłat. Zarabiał na swojej działalności w inny sposób - dzięki reklamom. 


Wielkość uzyskiwanych przez niego dochodów uzależniona była od ilości osób odtwarzających kanały telewizyjne. Serwis był popularny, a do 30-latka zgłaszało się coraz więcej reklamodawców.

 

Osiem miesięcy w zawieszeniu i grzywna


Policjanci zabezpieczyli dwa komputery oraz dysk twardy. Dokonali też zabezpieczenia majątkowego o wartości 15 tys. zł.


Swoim działaniem 30-latek naruszał przepisy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.


Usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywny w wysokości 2 000 zł. Zobowiązano go też do naprawienia szkody podmiotom pokrzywdzonym.

 

polsatnews.pl

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie