Mieli nielegalnie udostępniać sygnał płatnych telewizji cyfrowych. Mogli zarobić 3,5 mln zł

Polska

Policjanci z Lublina zatrzymali trzech mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji. Oferowali ponad 160 kanałów, czyniąc z tego stałe źródło dochodów. Policja szacuje, że na nielegalnym procederze mogli zarobić nawet 3,5 mln zł. Funkcjonariusze przejęli serwery, komputery, dekodery, tablety, telefony oraz ponad 60 nośników pamięci.

Policjanci z Wydziałów do walki z Cyberprzestępczością i Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie w minionym tygodniu przeszukali lokale w woj. dolnośląskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim.


Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 42 i 57 lat.


Podczas przeszukania policja zabezpieczyła 12 komputerów, 9 serwerów, tablety, dekodery, telefony, ponad 60 nośników pamięci w postaci dysków twardych i pendrivów oraz szereg dokumentacji.


Najszersza oferta w internecie


Z ustaleń policji i prokuratury wynika, że podejrzani za pośrednictwem strony internetowej udostępniali sygnał niemal wszystkich kanałów telewizyjnych dostępnych w płatnych telewizjach cyfrowych oraz telewizji państwowej.


Jak podkreśliła policja, była to najszersza oferta udostępniania telewizji w internecie.


Kanały były dostępne bezpłatnie tylko przez określony czas, później osoba zainteresowana dostępem musiała wykupić konto i dokonać opłaty.


"Uzyskane z tego procederu środki finansowe były inwestowane w dalszy rozwój przestępczego procederu oraz w firmy zagraniczne i polskie, których właścicielami byli podejrzani" - poinformowała policja.


Śledczy ustalają skalę przestępczego procederu.

 

polsatnews.pl

 

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze