Splądrowali sklep i skradzioną koparką zburzyli jego ścianę. Grupa złodziei wykorzystała śnieżycę

Świat
Splądrowali sklep i skradzioną koparką zburzyli jego ścianę. Grupa złodziei wykorzystała śnieżycę
YouTube/Whiskey Tango Foxtrot

Tłum osób włamał się do zamkniętego z powodu śnieżycy hipermarketu Lidl w Dublinie. Po splądrowaniu sklepu, złodzieje ukradli też odśnieżającą pobliskie ulice koparkę i użyli jej do zburzenia ściany sklepu. Na miejsce przyjechała policja wspierana przez oddziały irlandzkiej armii. Do tej pory zatrzymano 9 osób.

W piątek grupa ok. 20 złodziei wykorzystała fatalne warunki pogodowe. W Irlandii szaleje śnieżcyca "Emma". Służby nie mogły dostać się w pobliże sklepu.

 

- Jesteśmy świadomi poważnego incydentu, do którego doszło w sklepie przy Fotunestown Lane - powiedział rzecznik hipermarketu. Potwierdził, że żaden z pracowników sieci nie ucierpiał w zdarzeniu.

 

 

Na jednym z początkowych ujęć wideo, opublikowanego w serwisie YouTube, widać, że w kradzieży uczestniczą także małe dzieci.

 

Po wyburzeniu jednej ze ścian, przestępcy próbowali zniszczyć także sklepowy sejf.

 

"Całkowita zniewaga"

 

- Grupa młodych mężczyzn włamała się, okradła sklep, a dodatkowo zniszczyła budynek. Jestem zawiedziony, że do zdarzenia doszło, gdy służby są tak zajęte - powiedział cytowany przez "Irish Times" radny miasta Brian Lawlor.

 

- Bezrozumne zniszczenie sklepu to całkowita zniewaga - dodał radny Cathal King.

 

W czwartek z powodu burzy śnieżnej zostały wstrzymane wszystkie loty do Dublina. Irlandczycy zmagali się z silnym wiatrem, którego prędkość sięga 100 km na godzinę, i najbardziej intensywnymi opadami śniegu od 1982 roku. Z powodu fatalnych warunków irlandzka giełda została zamknięta na dwa dni, a premier Leo Varadkar  apelował do mieszkańców by nie opuszczali domów.

 

polsatnews.pl, IrishNews, PAP

bas/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie