Kanadyjski olimpijczyk i jego trener zatrzymani w związku z podejrzeniem kradzieży auta

Świat
Kanadyjski olimpijczyk i jego trener zatrzymani w związku z podejrzeniem kradzieży auta
PAP/EPA/LARRY W. SMITH

Kanadyjski narciarz David Duncan, ósmy zawodnik igrzysk w Pjongczangu w skicrossie, jego żona oraz trener William Ryan Raine zostali tymczasowo aresztowani przez południowokoreańską policję w związku z podejrzeniem kradzieży auta. Zatrzymani, z których dwoje miało być pod wpływem alkoholu, w oświadczeniu za pośrednictwem narodowego komitetu olimpijskiego przeprosili już za swoje zachowanie.

"Bardzo nam przykro. Nasze zachowanie nie odpowiadało temu, czego oczekuje się od członków kanadyjskiej reprezentacji olimpijskiej. To było niewybaczalne" - zaznaczyli.

 

Szef komitetu Chris Overholt poinformował, że po zakończeniu dochodzenia przez koreańską policję cała trójka została zwolniona. "Jesteśmy głęboko rozczarowani tym, co się stało" - podkreślił Overholt.

 

Incydent miał miejsce w nocy z piątku na sobotę. Skradziony samochód był autem terenowym, w momencie kradzieży miał włączony silnik. Nie wiadomo natomiast, kto kierował, choć to Raine'owi postawiono zarzut złamania przepisów w ruchu drogowym.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie