Polscy policjanci odzyskali kampera skradzionego w Niemczech. Właściciel nie zauważył, że go stracił

Polska

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie odzyskali skradziony na terenie Niemiec samochód o wartości około 300 tys zł. Do zatrzymania złodzieja doszło tak szybko, że właściciel nawet nie zdążył zauważyć, że pojazd skradziono. W samochodzie kempingowym znajdowały się między innymi rowery i telewizor służący za mobilne centrum tego pojazdu.

W godzinach porannych 25 lutego 2018 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ze Świebodzina patrolowali trasę krajową nr 92, która jest jednym z większych ciągów komunikacyjnych w województwie lubuskim. Mundurowi w pewnym momencie zauważyli pojazd kempingowy. Kierowca na widok funkcjonariuszy zdecydowanie zwolnił i zaczął nerwowo rozglądać się po pojeździe.

 

Zamiast kluczyków... śrubokręt

 

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Po otwarciu drzwi, funkcjonariusze zwrócili uwagę na wyrwaną osłonę od bezpieczników. Kiedy poprosili kierowcę o prawo jazdy oraz dokumenty, ten próbował tłumaczyć, że zapomniał ich z domu. W rozmowie z policjantami używał języka obcego, w który wplatał polskie słowa.

 

KPP w Świebodzinie

 

Funkcjonariusze nakazali kierowcy wyłączyć silnik oraz wysiąść z pojazdu, ale ten odpiął pasy i usiłował przesiąść się na siedzenie pasażera. W tym momencie policjant zauważył, że ze stacyjki zamiast kluczyków wystaje śrubokręt.

 

Złodziejowi grozi do 5 lat więzienia

 

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, a pojazd sprawdzono w systemie, gdzie nie figurował jako utracony. Poprzez Oficera Dyżurnego jednostki skontaktowano się z policją niemiecką, która dotarła do właściciela pojazdu. Ten dopiero wtedy dowiedział się, że jego pojazd został skradziony. Wraz z rodziną tego dnia mieli udać się na wczasy wobec czego w pojeździe było również wiele ich prywatnych przedmiotów, takich jak rowery czy sprzęt elektroniczny.

 

Dzięki interwencji polskich policjantów pojazd wraz z całym wyposażeniem wróci do właściciela.

 

Sprawą zajęła się już Prokuratura Rejonowa ze Świebodzina. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

polsatnews.pl

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie