Krasnodębski: część europosłów PO deklaruje, że głosowała za moją kandydaturą

Świat
Krasnodębski: część europosłów PO deklaruje, że głosowała za moją kandydaturą
Polsat News

- Część europosłów PO być może zagłosowało za mną - powiedział w piątek nowo wybrany wiceszef PE Zdzisław Krasnodębski (PiS). Jak dodał, niektórzy europosłowie PO zadeklarowali poparcie jego kandydatury zarówno w rozmowie z nim, jak i publicznie.

Parlament Europejski wybrał w czwartek Krasnodębskiego na nowego wiceprzewodniczącego PE. Polski polityk był kandydatem grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

 

Krasnodębski w rozmowie z Polskim Radiem 24 zaznaczył, że część europosłów Platformy lobbowała przeciwko jego kandydaturze. - Jak widać - nieskutecznie - wskazał.

 

- Zresztą paru z nich - za co im dziękuje - być może zagłosowało za mną - podkreślił Krasnodębski. Wiceszef PE dodał, że niektórzy europosłowie Platformy deklarowali oddanie głosu za jego kandydaturą zarówno w rozmowach z nim, jak i publicznie.

 

- Nie wrzucałbym wszystkich do jednego worka. Są ludzie fanatyczni w różnych grupach politycznych. Bardziej może po lewej, ale też i po prawej stronie. Fanatyczni, zacietrzewieni - powiedział wiceszef PE.

 

"Głosowania tajne z natury są tajne"

 

Głosowanie było tajne, a "głosowania tajne z natury są tajne" - powiedział dziennikarzom w czwartek europoseł Tadeusz Zwiefka (PO) dopytywany przez dziennikarzy, na kogo głosowali europosłowie PO w czwartkowych wyborach nowego wiceszefa Parlamentu Europejskiego.

 

- Różne osoby mogły mieć w tej materii różne zdania. Były osoby takie, które zagłosowały za, były osoby, które zagłosowały przeciw - dodał Bogdan Zdrojewski (PO).

 

W tajnym głosowaniu podczas sesji plenarnej PE Krasnodębski otrzymał 276 głosów poparcia, a jego rywal - estoński europoseł Indrek Tarand z Zielonych - 193 głosy.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie