Pożar drewnianej willi krytej strzechą koło Leszna. Spłonęła jak zapałka

Polska
Pożar w Tarnowej Łące
Galeria zdjęć (15)

Dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar drewnianego domu krytego strzechą w Tarnowej Łące w powiecie Leszczyńskim (woj. wielkopolskie). Budynek zapalił się pod nieobecność właścicieli. Ogień zauważyli sąsiedzi. Gdy na miejsce przyjechali strażacy, konstrukcja była w płomieniach. Doszczętnie spłonęło wszystko.

Ofiarna akcja strażaków nie pomogła. Z domu z drewnianych bali krytego strzechą zostały zgliszcza. Ratownicy usiłowali opanować ogień z dwóch podnośników, które przyjechały na miejsce. Pozostali gasili z ziemi. Płomienie były jednak zbyt duże. W pewnym momencie cały dom płonął żywym ogniem.

 

Straż pożarna w Lesznie poinformowała, że w chwili wybuchu ognia na miejscu nie było właścicieli, a ogień dostrzegli sąsiedzi mieszkający w Tarnowej Łące.

 

 - Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, ogniem objęty był już cały budynek - poinformował w rozmowie z portalem elka.pl mł. bryg. Rafał Wypych, oficer prasowy PSP Leszno.

 

Nikt nie został poszkodowany. 

 

Zdjęcia z pożaru zamieścił portal Leszno112.

 

- Dokładne przyczyny pożaru będą ustalane, według wstępnych hipotez źródłem ognia mógł być kominek, w którym napalono kilka godzin wcześniej - powiedział mł. bryg. Wypych portalowi elka.pl.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę, stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie otrzymało zawiadomienie o pożarze około godziny 11:30. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

 

Ze względu na niską temperaturę strażacy rozstawili namiot pneumatyczny, w który wyposażeni są strażacy z Leszna. Ratownicy mogli się w nim ogrzać oraz wypić gorącą kawę lub herbatę. 

 

Na miejsce przyjechały zastępy straży pożarnej z dwóch województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego.

 

 

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie