Seria pożarów w Krakowie. Nie żyją trzy osoby

Polska
Seria pożarów w Krakowie. Nie żyją trzy osoby
Polsat News/zdj.archiwalne

Trzy osoby zginęły w serii pożarów, jakie wybuchły w ciągu ostatniej doby w mieszkaniach w Krakowie. Strażacy apelują, aby przy dogrzewaniu pomieszczeń zachować ostrożność i podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Jak poinformował w środę rzecznik małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej Sebastian Woźniak, pierwszy z pożarów wybuchł we wtorek wieczorem, w mieszkaniu w kamienicy przy ul. Królewskiej w centrum Krakowa. Zginął w nim mężczyzna, a osiem osób, w tym dziecko, zostało ewakuowanych z budynku.

 

W nocy na ul. Elsnera, po zgłoszeniu o zadymieniu w budynku wielorodzinnym, strażacy znaleźli w jednym z mieszkań zwęglone zwłoki mężczyzny. Zgon nastąpił prawdopodobnie od tlących się elementów wyposażenia.

 

Zwęglone zwłoki

 

W środę rano, w pożarze pustostanu przy ul. Szlak w centrum miasta znaleziono zwęglone zwłoki - prawdopodobnie mężczyzny.

 

Według strażackich statystyk, od początku roku w Małopolsce wybuchło 641 pożarów, w których zginęło osiem osób, a 22 zostały ranne. Od początku sezonu grzewczego w październiku do akcji związanych z wykryciem tlenku węgla strażacy wyjeżdżali 258 razy. Od czadu rannych zostało 140 osób, a cztery zatruły się śmiertelne.

 

We wtorek do tragicznego w skutkach pożaru doszło w Wieluniu (woj. łódzkie). Ogień pojawił się na trzecim piętrze kamienicy przy ul. Roosevelta około godz. 3:24. W trakcie gaszenia strażacy znaleźli ciała dwóch kobiet w wieku 88 i 61 lat.

 

O pożarze mówił mł. kpt. Grzegorz Kasprzyczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu.

 

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie