Pomnik Gosiewskiego będzie poprawiony, bo nie podoba się matce. "Nie przypomina Przemysława"

Polska
Pomnik Gosiewskiego będzie poprawiony, bo nie podoba się matce. "Nie przypomina Przemysława"
Flickr.com/CC BY-SA 2.0

- Nie podoba mi się ten pomnik. Postać nie przypomina Przemysława. Trzeba ten pomnik poprawić - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" Jadwiga Gosiewska, matka zmarłego w katastrofie smoleńskiej posła PiS. Pomnik stoi w Dąbkach (Zachodniopomorskie). Gosiewska złożyła reklamację autorowi pomnika, którym jest 80-letni koszaliński rzeźbiarz.

Odsłonięcie pomnika miało miejsce we wrześniu 2017 roku. Monument powstał na zamówienie matki Przemysława Gosiewskiego i od początku wzbudzał skrajne emocje.

 

Pojawiło się wiele komentarzy, w których wskazywano, że rzeźba nawet w najmniejszym stopniu nie przypomina zmarłego polityka PiS.

 

Teraz matka Gosiewskiego chce, aby rzeźbiarz poprawił swoje dzieło, bo efekt jego pracy - jak twierdzi - nie przypomina jej syna.

 

Gosiewska tłumaczy, że nie jest to tylko jej opinia, o czym świadczą liczne telefony, które odbiera w sprawie wyglądu pomnika. 

 

Jak przyznała, z autorem pomnika został już spisany protokół i mistrz wie, co musi poprawić.

 

Głowa jest do wymiany

 

- Muszę wymienić głowę. Starą trzeba będzie odciąć i w jej miejsce wstawić nową. Do wymiany jest jeszcze ręka, a nogi przykryję tarczą z logo Dąbek. Pomnik wykonałem najlepiej, jak potrafię, chciałem w nim zostawić trochę swojego autorstwa. Nie udało mi się jednak przekonać pani Gosiewskiej, że to dobra rzeźba. To matka, wie lepiej - powiedział "Super Expressowi" rzeźbiarz Zygmunt Wujek.

 

Nowy pomnik ma być gotowy do 12 maja, dnia urodzin Przemysława Gosiewskiego.

 

Super Express, polsatnews.pl

paw/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie