"Decyzję o wypłacie nagrody dla Beaty Szydło podjęła Beata Szydło"

Polska
"Decyzję o wypłacie nagrody dla Beaty Szydło podjęła Beata Szydło"
Polsat News

"Decyzje o wypłacie nagród podjęła ówczesna prezes Rady Ministrów Beata Szydło i to do niej należała ostateczna ocena pracy poszczególnych ministrów i ich resortów oraz zaangażowania w realizację priorytetowych zadań rządu" - napisał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w odpowiedzi na interpelację Krzysztofa Brejzy. Poseł PO pytał o nagrody dla członków rządu i dla b. już premier Szydło.

Krzysztof Brejza 22 grudnia wysłał do wszystkich szesnastu ministerstw interpelacje ws. wysokości nagród, które w 2017 r. resorty przyznały sekretarzom i podsekretarzom stanu w poszczególnych ministerstwach. Poprosił też o podanie łącznej kwoty nagród przyznanych pracownikom danego ministerstwa.

Nie wszystkie resorty odesłały odpowiedź, dlatego wyliczona kwota przeznaczona na nagrody - 73 563 114 zł - nie zawierała wydatków trzech ministerstw: obrony narodowej, sprawiedliwości i edukacji narodowej.

 

Kolejna interpelacja

 

Kolejną interpelację w tej sprawie polityk Platformy skierował 9 lutego do szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zapytał m.in. o nagrody ministrów i samej premier. Chciał się też dowiedzieć, z czego wynikała prolongata terminu udzielenia mu odpowiedzi, kto podjął decyzję o przyznaniu nagród. 

 

Michał Dworczyk w odpowiedzi napisał, że "decyzje o wypłacie nagród podjęła ówczesna Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło i to do Niej należała ostateczna ocena pracy poszczególnych ministrów i ich resortów oraz zaangażowania w realizację priorytetowych zadań Rządu".

 

Zdaniem Brejzy, interpretacja odpowiedzi jest jednoznaczna: Beata Szydło przyznała nagrodę sobie sama.

 

 

Jako powód zwłoki w odpowiedzi na interpelację w ustawowym terminie Dworczyk podał "organizacyjno-techniczne zmiany w KPRM".

 

polsatnews.pl

nro/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze