Czwórka dzieci bez opieki, w tym zapłakane niemowlę. Rodzice kompletnie pijani

Polska
Czwórka dzieci bez opieki, w tym zapłakane niemowlę. Rodzice kompletnie pijani
Polsat News

Niemowlę tak długo zanosiło się płaczem, że ktoś w końcu zadzwonił po policję. Funkcjonariusze z Oświęcimia nie mieli problemu z odszukaniem mieszkania, gdyż z daleka słychać było płacz dziecka. W mieszkaniu znaleźli dzieci w wieku 10 i 12 lat, a na łóżku leżał płaczący niemowlak. Kiedy rodzice wrócili do mieszkania z czwartym dzieckiem, 7-latkiem, okazało się, że są kompletnie pijani.

Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 lutego. Tuż po godz. 22, policjanci otrzymali zgłoszenie od anonimowej osoby, dotyczące płaczu dziecka dochodzącego z jednego z mieszkań.


36-letni mieszkaniec Oświęcimia oraz jego o sześć lat młodsza żona, pozostawili w mieszkaniu swoje małoletnie dzieci, wśród których było 13-miesięczne niemowlę.

 

Rodzice zaczęli ubliżać policjantom


Funkcjonariusze zajęli się dziećmi, wezwali również pogotowie ratunkowe. W międzyczasie do mieszkania wrócili opiekunowie dzieci.

 

Chcąc uniknąć konsekwencji swojego zachowania rodzice odmówili poddania się badaniu stanu trzeźwości, stali się agresywni i zaczęli ubliżać policjantom. Zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy. 

 

Matka: 2,83 promila, ojciec: 2,64 promila


Badanie stanu trzeźwości matki wykazało 2,83 promila alkoholu, natomiast ojca 2,64 promila. Czwórka ich dzieci po badaniach lekarskich trafiła do jednej z placówek opiekuńczych.


Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletnich grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie funkcjonariusza, grozi kara do roku pozbawienia wolności. Dodatkowo o sprawie został powiadomiony Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego, który podejmie dalsze decyzje opiekuńcze. 

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie