Lekarze wciąż walczą o życie 4-miesięcznej dziewczynki. Dziecko ma poważny uraz głowy

Polska

- Dziecko jest w stanie krytycznym, lekarze walczą o jego życie. Obecnie znajduje się na OIOM-ie - powiedziała Magdalena Sekuła, rzeczniczka prasowa Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Niemowlę trafiło kilka dni temu do szpitala z poważnym urazem głowy. O spowodowanie obrażeń podejrzani są rodzice dziecka. W chwili zatrzymania oboje byli pijani.

Informację o obrażeniach u czteromiesięcznej dziewczynki policjantom przekazało w miniony wtorek pogotowie ratunkowe. Gdy funkcjonariusze dotarli do wskazanego mieszkania, zastali tam pijanego 34-latka, opiekującego się dwojgiem dzieci w wieku 2 i 6 lat. Poszkodowaną dziewczynkę i jej matkę pogotowie zabrało wcześniej do szpitala.

 

Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny 2 promile alkoholu w organizmie, u jego partnerki 1,5 promila. Zgromadzone przez policjantów dowody wskazują, iż to matka jest odpowiedzialna za spowodowanie obrażeń u swojej córki. Prokurator postawił 25-latce zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety, której grozi 10 lat więzienia. Jej partner, objęty policyjnym dozorem, może spędzić w więzieniu pięć lat.

 

PAP, polsatnews.pl, Polsat News

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie