Matki tak pijane, że nie zauważyły braku dzieci w domu

Polska

Dwóch chłopców spacerujących w nocy ulicami Szczecinka zauważył na przekazie z monitoringu strażnik miejski. Okazało się, że chłopcy mieli dość swoich pijanych mam i postanowili pójść do cioci. Obie matki odpowiedzą przed sądem za niewłaściwą opiekę nad dziećmi.

Chłopców w wieku 8 i 9 lat zauważył na nagraniu dyżurny monitoringu. Ok. godz. 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek dzieci szły ulicą Bohaterów Warszawy w Szczecinku. Na miejsce dyżurny skierował strażników miejskich i policjanta. Dzieci powiedziały im, że nie chciały dłużej patrzeć na swoje pijane matki.

 

Wezwani przez patrol ratownicy medyczni zabrali chłopców do przychodni lekarskiej. Zajęła się nimi ciocia jednego z nich.

 

Matki miały ograniczone prawa rodzicielskie

 

Matki chłopców miały już wcześniej ograniczone prawa rodzicielskie z powodu nadużywania alkoholu. Gdy policjanci przyjechali pod wskazany przez dzieci adres, obie spały i nie zauważyły, że nie ma z nimi synów.

 

- Musimy mieć wolę ze strony takiej osoby, by swoją sytuację zmienić - powiedział Maciej Homis, pracownik MOPS w Szczecinie.

 

polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie