Ukradł ze sklepu wątróbkę. Zapłaci 208 tys. euro kary

Świat
Ukradł ze sklepu wątróbkę. Zapłaci 208 tys. euro kary
Wikimedia.org/Dezidor

Nieuczciwy 58-latek przepakowywał drogą wątróbkę cielęcą w torby z owocami i przechodził przez samoobsługową kasę w jednym z supermarketów w Niemczech. Sąd nie miał litości dla oszusta, bo klient nie robił tego z biedy. Jak w czasie rozprawy wyjaśnił sąd grodzki w Monachium, mężczyzna ma miesięczne dochody w wysokości co najmniej 24 tys. euro.

Trzy razy oszustwo się udało, za czwartym razem został złapany na nim 58-letni klient, który drogą wątróbkę cielęcą na stoisku w supermarkecie przepakowywał w torebki do owoców i przechodził z nimi przez samoobsługową kasę.


Klient nie robił tego z biedy. Jak w czasie rozprawy wyjaśnił sąd grodzki w Monachium, mężczyzna ma miesięczne dochody w wysokości co najmniej 24 tys. euro. Właśnie wysokość miesięcznych dochodów była podstawą do wymierzenia kary. Sąd orzekł, że za kradzież wątróbki musi zapłacić 208 tys. euro.

 

Nie potrafił powiedzieć, czemu to robił


Mężczyzna pytany przez sąd o motyw kradzieży towaru o wartości od 13 do 47 euro nie potrafił udzielić odpowiedzi. Ze względu na przewidywany wymiar kary zatrzymany został w areszcie śledczym. Wyrok jest prawomocny.


Skazany miał już wcześniej do czynienia z wymiarem sprawiedliwości. Został skazany między innymi za oszustwa podatkowe na karę pozbawienia wolności i karę pieniężną w wysokości 400 tys. euro.


Deutsche Welle

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie