V kolumna i czystość genów - Pawłowicz o antypolskich wystąpieniach

Polska
V kolumna i czystość genów - Pawłowicz o antypolskich wystąpieniach
Wikimedia.org/Lukas Plewnia

"V kolumna w Polsce już bez ograniczeń, czując zewnętrzne wsparcie, atakuje kłamliwie i skrajnie nienawistnie i morderczo państwo swego zamieszkania" - napisała na Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Na Twitterze dodała, że atakują "osobniki bez polskich genów". "Czy Pani się śni czystość rasy? Ostateczne rozwiązanie?" - pytają internauci.

"V kolumna w Polsce już bez ograniczeń, czując zewnętrzne wsparcie, atakuje kłamliwie i skrajnie nienawistnie i morderczo państwo swego zamieszkania. Państwo, które w swej dobroci pozwoliło im wgramolić się do Sejmu, założyć antypolskie organizacje i media i pozwala jeszcze w swej naiwności bluzgać kłamstwami w polskiej państwowej telewizji do której ta wredna kolumna chodzi tylko po to, by Polsce i Polakom przyłożyć i upokorzyć. Ta kolumna, to głównie jakieś resortowe osobniki w polskości nie zakorzenione, nieznające polskiej historii ani tradycji. Nie wstydzą się przy tym brać pensji od swej »ofiary« za jej przyduszanie i mordowanie. Czekają niecierpliwie na ŚMIERĆ Polski... Czy Polska oczyści się kiedyś z tego zdradzieckiego balastu?" - napisała posłanka PiS (pisownia oryginalna).

 

Wypowiedź Krystyny Pawłowicz spotkała się z ożywioną dyskusją. Oprócz głosów poparcia, nie zabrakło osób, które zauważyły, że akurat posługiwanie się przez posłankę argumentami o polskich genach nie jest do końca szczęśliwe. 

 

"Sekcja nazwisk pochodzenia białoruskiego -  Prokopowicz, Mickiewicz, Sienkiewicz, Paszkiewicz, Iwaszkiewicz, Pawłowicz... - ciekawa jestem czy Krystyna Pawłowicz jest genetyczną Polka, bo wygląda na to, że przyjechała »Pociągiem Przyjaźni«" - zauważyła jedna z internautek.

 

"Czy Pani się śni »czystość rasy«??? I co dalej? Ostateczne rozwiązanie? To przerażające!!!!" - zapytała inna z użytkowniczek Tweetera.

Niektórzy z komentujących uznali, że posłanka Pawłowicz zaczęła już w ten sposób przygotowywać się do obchodów marca '68.

 

Posłanka nie odniosła się do wpisów internautów i nie odpowiedziała na stawiane jej pytania. 

 

polsatnews.pl

 

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie