Winnicki: trzeba jasno powiedzieć - Żydzi przeproście i przestańcie kłamać

Polska

- My teraz tutaj rozdrapujemy, że Morawiecki coś niezręcznie powiedział, a od kilku tygodni trwa jednoznaczna jazda po Polsce na arenie międzynarodowej ze strony Izraela i środowisk żydowskich i my teraz mamy się kajać? - mówił w programie "Tak czy Nie" poseł niezrzeszony Robert Winnicki. Podkreślił, że "to Żydzi powinni zacząć przepraszać i powinni przestać kłamać'.

Winnicki powiedział, że Żydzi powinni przepraszać za "antypolskie kłamstwa o obozach, które szerzą się w Izraelu, za kłamstwa, że Polacy, jako naród, są współsprawcami Holokaustu".

 

- Trzeba jasno powiedzieć: Żydzi przeproście i Żydzi przestańcie kłamać - podkreślił.

 

Krzysztof Gawkowski z SLD stwierdził, że premier Mateusz Morawiecki, który powiedział podczas konferencji w Monachium, że sprawcami (ang. perpetrators) Holokaustu byli także Żydzi, "chciał dobrze".

 

"Słowo przepraszam powinno paść"

 

- Tylko zabrakło mu, po pierwsze, subtelności, po drugie, mądrości i po trzecie, po tych wypowiedziach izraelskich polityków, to jedno słowo "przepraszam" powinno jednak paść - stwierdził.

 

- Gdyby powiedział: dokonuję korekty tej wypowiedzi, łatwiej byłoby wyjść z tego kryzysu dyplomatycznego - ocenił poseł SLD.

 

Wszystkie odcinki "Tak czy Nie" można oglądać tutaj.

 

polsatnews.pl

mr/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie