Zostali wyproszeni z baru. Wrócili z siekierą i maczetą

Polska
Zostali wyproszeni z baru. Wrócili z siekierą i maczetą
Zdj. ilustracyjne/Wikimedia Commons/Luigi Chiesa

Policjanci zatrzymała trzech awanturników, którzy siekierą i maczetą zdewastowali wejście do baru w centrum Nowego Sącza i grozili pobiciem personelowi. Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór.

- Sprawcy rozboju wszczęli awanturę z personelem lokalu i zostali wyproszeni, jednak wrócili jednak po kilku minutach z kolegą, mając przy sobie maczetę i siekierę. W trójkę próbowali ponownie wejść do lokalu, grożąc pracownikom pobiciem, lecz gdy im się to nie udało, uszkodzili drzwi wejściowe, uderzając w nie siekierą oraz maczetą, po czym uciekli z miejsca zdarzenia - relacjonowała rzeczniczka nowosądeckiej policji Iwona Grzebyk-Dulak.

 

Na miejscu zdarzenia przy ul. Szwedzkiej pojawiło się kilka patroli policji wraz z psem tropiącym. Funkcjonariusze na podstawie podanych rysopisów wytypowali sprawców i zatrzymali sprawców ich na terenie miasta. Policjanci zabezpieczyli również siekierę i maczetę, którymi posługiwali się awanturnicy.

 

W momencie zatrzymania byli pijani

 

Zatrzymani to mieszkańcy Nowego Sącza w wieku od 23 do 30 lat. W momencie zatrzymania mieli od 1,7 do 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

- Prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie, ustalając jednocześnie okoliczności tego zdarzenia i motyw działania sprawców - powiedziała rzeczniczka.

 

Właściciel lokalu wycenił straty spowodowane rozbojem na 9 tys. zł.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie