Kraków: grupa napastników zaatakowała 18-latka ostrym narzędziem. Jego stan jest ciężki

Polska

Napastnicy zaatakowali 18-latka ostrym narzędziem, prawdopodobnie maczetą przy ul. Teligi w Krakowie. Chłopak doznał poważnych obrażeń ręki, na miejscu był reanimowany. W szpitalu był operowany. - Zabezpieczyliśmy monitoring, prosimy wszystkich świadków zdarzenia o kontakt. Sprawców szukają policjanci z całego Krakowa - powiedziała polsatnews.pl sierż. Anna Zbroja-Zagórska z krakowskiej policji.

Do ataku doszło we wtorek ok. godz. 20:00. Napastników mogło być nawet dziesięciu.


Według RMF FM, 18-latek - widząc grupę uzbrojonych osób, która biegnie w jego kierunku - zaczął uciekać. Próbował schować się za przechodzącą kobietą, ale napastnicy odepchnęli ją i zaczęli zadawać ciosy.


Policja poinformowała, że sprawcy użyli ostrego narzędzia. Napastnicy mieli posługiwać się nie tylko maczetami, ale także siekierami i nożami.

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że była to zaplanowana napaść. - G rupa była ubrana na czarno, w kominiarkach - mówi mł. insp. Sebastian Gleń z krakowskiej policji.


Ranny odniósł poważne obrażenia na całym ciele, szczególnie na ręce. Na miejscu był reanimowany. Jego stan jest ciężki.


18-latek miał być sympatykiem jednego z krakowskich klubów piłkarskich.

 

- Jest za wcześnie, żeby mówić o tle ataku, ale nie wykluczamy, że mogły to być porachunki kibiców - podkreśliła Zbroja-Zagórska w rozmowie z polsatnews.pl.

 

polsatnews.pl, rmf24.pl, Polsat News

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie