Amfetamina, marihuana i maczety. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Polska
Amfetamina, marihuana i maczety. Zatrzymano dwóch mężczyzn
CBŚP/KMP w Świętochłowicach

8 kilogramów amfetaminy, a także pół kilograma marihuany przejęli policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Chełma i kryminalni z komendy w Świętochłowicach, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o obrót znacznymi ilościami narkotyków. Obaj usłyszeli zarzuty i decyzją chorzowskiego sądu zostali aresztowani - podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze CBŚP wspólnie z policjantami z komórki zwalczającej przestępczość narkotykową z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zatrzymali w tym mieście 27-latka, który prowadził opla. Okazało się, że w samochodzie ukryto ponad kilogram amfetaminy.

 

W tej samej sprawie zatrzymano także 30-letniego mieszkańca Świętochłowic podejrzanego o sprzedaż amfetaminy znalezionej w oplu. - Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, samochodu i innych obiektów przez niego użytkowanych, stróże prawa znaleźli ponad 7 kilogramów amfetaminy, ponad pół kilograma marihuany oraz przyrządy i materiały do ważenia i pakowania środków odurzających. Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się także trzy maczety - relacjonowała policja.

 

Do 12 lat więzienia

 

Policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli również pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pochodziły one najprawdopodobniej ze sprzedaży narkotyków.

 

Prokurator obu zatrzymanym przedstawił zarzuty dotyczące udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających oraz dodatkowo jednemu z nich zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Podejrzanym może grozić kara do 12 lat więzienia.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie