Prezydent: nasi partnerzy rozumieją, że musimy zmienić sądownictwo, usuwając resztki komunistycznego dziedzictwa

Świat
Prezydent: nasi partnerzy rozumieją, że musimy zmienić sądownictwo, usuwając resztki komunistycznego dziedzictwa
PAP/Radek Pietruszka

- Nasi partnerzy rozumieją, że musimy zmienić sądownictwo, przede wszystkim usuwając resztki komunistycznego dziedzictwa. Często dziwią się, że dopiero teraz. Trudno im uwierzyć, że w wymiarze sprawiedliwości są jeszcze sędziowie, którzy służyli tamtemu ustrojowi w okresie stanu wojennego, czy należeli do PZPR - powiedział w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl prezydent Andrzej Duda.

- A już przedsiębiorcy, którzy mieli styczność z Polską, doskonale wiedzą, że to, co było, jest nie do obrony, że reforma była konieczna - dodał.

 

Prezydent został zapytany - podczas Forum Ekonomicznego w Davos - czy fakt stabilności politycznej w Polsce, mocnego wsparcia dla obozu Jarosława Kaczyńskiego, jest dostrzegany.

 

- Tak, to jest równie ważne jak wzrost gospodarczy, który mamy, dobrą sytuację budżetu, przewidywalne i umiarkowane rządy. To jest dostrzegalne, moi partnerzy to widzą, pytają jak nam się udało pomóc polskim rodzinom, choćby przez 500+, a jednocześnie poprawić sytuację finansów publicznych - odpowiedział.

 

Jak dodał, „widzą nacisk na innowacje, rozwój, widoczne także w moim, prezydenckim wsparciu dla Start Up-ów i polskiej ekspansji gospodarczej za granicą. Wielu tak ambitny program imponuje i otwarcie o tym mówią, gratulując przy okazji”. - Nie powiem, że nie jest miło – podkreślił.

 

PAP

 

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze