"Kto podjął decyzję o przetrzymaniu materiału". Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich chce wyjaśnień od TVN24

Polska
"Kto podjął decyzję o przetrzymaniu materiału". Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich chce wyjaśnień od TVN24
Polsat News

O szczegóły śledztwa dziennikarskiego i kwalifikacje osób pracujących przy materiale o polskich neonazistach zapytało w liście do redaktora naczelnego TVN24 Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. "Macie wy rozum i godność człowieka?" - skomentował list jeden z internautów. Inni użytkownicy też nie zostawiają suchej nitki na SDP, argumentując, że autorzy listu "przebili wszystkie granice absurdu".

W liście zamieszczonym na stronie internetowej, zarząd oddziału warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich "uprzejmie prosi o wyjaśnienie" m.in. tego, jaka była "podstawa prawna, w oparciu o którą redakcja zataiła fakt popełnienia przestępstwa (wg. informacji podanych przez TVN24, do przestępstwa doszło w kwietniu 2017 r., tymczasem emisja materiału miała miejsce 20 stycznia 2018 r.)".

 

SDP pyta również, "kto podjął decyzję o wielomiesięcznym przetrzymaniu materiału i niepoinformowaniu organów ścigania".

 

"Kto nadzorował produkcję reportażu"

 

Stowarzyszenie chce się także dowiedzieć, "jakie czynności podjęła redakcja, jakie były etapy śledztwa i czego dotyczyły, ile osób prowadziło śledztwo, jakie kwalifikacje dziennikarskie reprezentują pracownicy wydelegowani do tych prac i kto nadzorował produkcję całego reportażu".

 

Na zakończenie listu SDP dodało, że "opublikowane informacje mówiące o tym, że samo »blurowanie« twarzy zajęło redakcji 2 miesiące uznajemy za niepoważne".

 

Pod listem pojawiły się komentarze internautów. "Tekst to plagiat z archiwum wydziału propagandy KC PZPR"; "Wy jesteście jednak bardziej chorzy niż ci nagrani naziole. mam nadzieję, że wylądujecie w jednej celi"; "Know-how kosztuje. Idźcie na jakieś porządne szkolenia - a nie sępcie u profesjonalistów." - to niektóre z nich. 

 

List Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich nie jest podpisany imiennie. Prezesem zarządu oddziału jest Marcin Wolski, wiceprezesem- Piotr Jegliński, a szefem całego SDP - Krzysztof Skowroński.

 

polsatnews.pl

luq/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie