Tajfun Damrey: 19 śmiertelnych ofiar, tysiące zerwanych dachów, setki zawalonych domów

Świat
Tajfun Damrey: 19 śmiertelnych ofiar, tysiące zerwanych dachów, setki zawalonych domów
PAP/EPA/STR VIETNAM OUT

Co najmniej 19 osób zginęło w sobotę w wyniku uderzenia tajfunu Damrey, który nawiedził środkową i południową część Wietnamu - poinformował rząd. Z regionu ewakuowano ok. 33 tys. mieszkańców. Odwołano ponad 40 lotów. Wiatr, osiągający prędkość 90 km/h, zerwał tysiące dachów, zawalił setki domów, słupów elektrycznych i tysiące drzew.

Tajfun uderzył w pobliżu miejscowości Nha Trang, która znajduje się ok. 500 km na południe od miasta Danang, gdzie w przyszłym tygodniu obędzie się spotkanie przywódców państw Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). W szczycie mają wziąć również udział prezydenci USA i Rosji, Donald Trump i Władimir Putin.


Zdaniem władz w tajfun zniszczył ponad 40 tys. hektarów upraw, m.in. trzciny cukrowej i ryżu. Demrey dotarł też do upraw największego na świecie producenta ziaren kawy typu robusta.


Jest to druga katastrofa naturalna, która nawiedziła Wietnam w przeciągu ostatniego miesiąca. W październiku, w wyniku powodzi i osunięć ziemi spowodowanych przez burzę tropikalną, na północy kraju zginęło co najmniej 80 osób.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie