Do torby włożył dziewięć szczeniąt i cegłówkę. Wrzucił ją do jeziora. Usłyszał zarzuty

Polska
Do torby włożył dziewięć szczeniąt i cegłówkę. Wrzucił ją do jeziora. Usłyszał zarzuty
Zdjęcie ilustracyjne, fot. wikimedia.org/Taktoperz77

53-letni mieszkaniec Dębna (Zachodniopomorskie) zamiast oddać szczenięta do schroniska, utopił je w jeziorze. Po informacji przekazanej policji przez świadków mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty i grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Świadkowie powiadomili w czwartek policję, że w okolicy jeziora Lipowo w Dębnie znajduje się mężczyzna, który w torbie ma małe szczeniaki i będzie chciał je zapewne utopić.

 

53-latek przyznał się


Na miejsce natychmiast wysłano patrol, który zatrzymał 53-latka. Mężczyzna w trakcie rozmowy z mundurowymi potwierdził, że w torbie, w której było dziewięć szczeniąt, umieścił cegłówkę, a następnie wrzucił ją do jeziora.


Sprawca wskazał funkcjonariuszom miejsce, gdzie wrzucił czworonogi do wody.

 

Strażacy wyłowili martwe szczenięta


Na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Dębna, którzy przeszukali dno jeziora. Udało im się wyłowić reklamówkę, w której znaleziono cztery martwe szczenięta i cegłę. Pozostałych szczeniąt nie odnaleziono.


53-latek usłyszał zarzut uśmiercenia szczeniąt ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie