"Wywołałem zgorszenie wiernych". Ksiądz-kulturysta przeprasza za udział w mistrzostwach

Polska
"Wywołałem zgorszenie wiernych". Ksiądz-kulturysta przeprasza za udział w mistrzostwach
Facebook/Trener Ksiądz;diecezja.legnica.pl

Artur Kaproń, proboszcz z Osiecznicy na Śląsku, kilka razy w tygodniu zrzuca sutannę i trenuje na siłowni. Na ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness zajął czwarte miejsce, czym pochwalił się w mediach społecznościowych. Za upublicznienie zdjęć z konkursu dostał reprymendę od biskupa. W oświadczeniu przeprosił za "zgorszenie wiernych" i poprosił o wybaczenie.

W czwartek po południu na stronie diecezji legnickiej pojawiło się oświadczenie ks. Kapronia. "Oświadczam, że zrozumiałem swój błąd polegający na tym, że udziałem w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness w Mrozach oraz jego upublicznieniem w mediach wywołałem zgorszenie wiernych, za co ich przepraszam i proszę o wybaczenie" - napisał duchowny.

 

Jak dodał, otrzymał upomnienie od Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, "które pozwoliło mi na dodatkowe przemyślenie swojego postępowania".

 

Pomagać "w materii ducha i w materii ciała"

 

Wcześniej ks. Artur w rozmowie z Radiem Wrocław mówił, że na temat swojej aktywności fizycznej rozmawiał z ks. biskupem Zbigniewem Kiernikowskim. - Ksiądz biskup nie ma nic przeciwko, żebym dbał o tężyznę fizyczną, dbał o swoje zdrowie, ćwicząc na siłowni - powiedział.

 

- Staram się i w materii ducha ludziom pomagać, i w materii ciała - dodał.

 

Ks. Kaproń prowadzi na Facebooku fanpage "Trener Ksiądz". Ze strony usunięte zostało nagranie z zawodów.

 

W rozmowie z polsatnews.pl ksiądz Kaproń nie chciał komentować sprawy.

 

"Padre Arturo"

 

Artur Kaproń na siłownię zaczął chodzić mając 16 lat. Teraz ma 42 lata i na zakończonych 8 października Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness zajął czwarte miejsce.

 

Koledzy i koleżanki z siłowni mówią o nim "Padre Arturo".

 

polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie