"Takiego proboszcza mogą nam pozazdrościć". Parafianie o księdzu kulturyście

Polska
"Takiego proboszcza mogą nam pozazdrościć". Parafianie o księdzu kulturyście
Facebook/Ksiądz Trener

Artur Kaproń, proboszcz z Osiecznicy na Dolnym Śląsku, kilka razy w tygodniu zrzuca sutannę, zakłada dres i "robi rzeźbę", czyli ćwiczy na siłowni poszczególne partie mięśni. Na ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness zajął czwarte miejsce. - Dobrze, że dba o siebie, więc myślę, że będą brali z niego przykład - mówi jeden z parafian.

Koledzy i koleżanki z siłowni mówią o nim "padre".

 

Artur Kaproń na siłownię zaczął chodzić mając 16 lat. Teraz ma 42 lata i na zakończonych 8 października Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness zajął czwarte miejsce.

 

"Biskup nie ma nic przeciwko"


- Staram się i w materii ducha ludziom pomagać, i w materii ciała. Rozmawiałem na ten temat z ks. biskupem Zbigniewem Kiernikowskim. Ks. biskup nie ma nic przeciwko, żebym dbał o tężyznę fizyczną, dbał o swoje zdrowie, ćwicząc na siłowni - powiedział ksiądz Artur w rozmowie z Radiem Wrocław.

 

 

Dieta i przestrzeganie postów

 

Sukcesy księdza cieszą legnicką kurię. Biskup Zbigniew Kiernikowski przyznaje, że to powód do dumy, bo każdy powinien przecież dbać o swoje ciało i rozwój tężyzny fizycznej.

 

Sam proboszcz skromnie podkreśla, że ćwiczenia na siłowni to tylko część sukcesu. Duży wpływ na wynik miała odpowiednia dieta i przestrzeganie postów.

 

Parafianie: dobrze, że dba o siebie

 

- Takiego proboszcza inni mogą nam pozazdrościć - przyznają w rozmowie z dziennikarzami mieszkańcy Osiecznicy. - Wiem, że jest trenerem personalnym i wiem, że ćwiczy. Dobrze, że dba o siebie, więc myślę, że będą brali z niego przykład - stwierdza jedna z parafianek.

 

- Ksiądz też pływa na basenie na przykład i też w kąpielówkach. Nie przeszkadza to, więc dlaczego kulturystyka miałaby przeszkadzać? - zwraca uwagę mieszkaniec Osiecznicy.

 

Radio Wrocław, polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie