3-latka prosiła sąsiadkę o jedzenie. Jej matka w tym czasie piła alkohol ze znajomymi

Polska

Pozostawiona bez opieki 3-letnia dziewczynka chodziła po klatce schodowej jednego z lubelskich bloków. Dzieckiem zajęła się sąsiadka, do której 3-latka zapukała prosząc o jedzenie. Jak się okazało, u matki dziewczynki trwała impreza, a kobieta miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali w sobotę po godz. 17:00. - Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z mieszkań przy ul. Kunickiego w Lublinie odbywa się impreza, a 3-letnia córka właścicielki mieszkania chodzi po klatce schodowej pozostawiona bez opieki - poinformowała Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

Na miejsce wysłano tzw. "Przyjazny patrol". Matka dziewczynki początkowo nie otworzyła policjantom. Funkcjonariusze znaleźli dziewczynkę u sąsiadki. 

 

- Okazało się, że dziecko zapukało do sąsiadki, było głodne, prosiło  o jedzenie. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Mała została przebadana i pozostawiona pod opieką cioci - mówi Laszczka-Rusek.

 

W tym czasie, w mieszkaniu 25-letniej matki dziewczynki, trwała impreza. - Kobieta znajdowała się w towarzystwie czterech mężczyzn. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miała w organizmie ponad promil. Została zatrzymana do wytrzeźwienia - dodaje rzeczniczka lubelskiej policji.

 

Śledczy sprawdzą, czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła dziecka na utratę zdrowia, bądź życia. O sprawie zostanie poinformowany sąd rodzinny.

 

Specjalne patrole w Lublinie

 

"Przyjazny patrol" uczestniczy w interwencjach podejmowanych przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Jego rolą jest monitorowanie sytuacji dzieci w środowiskach niewydolnych wychowawczo, w rodzinach dysfunkcyjnych z problemami opiekuńczo- wychowawczymi i zagrożonymi przemocą w rodzinie.

 

W skład takiego patroli wchodzą: policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, psycholog lub pedagog z Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie oraz pracownik socjalny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

 

"Przyjazne patrole" organizowane są w piątki, soboty i niedziele w godz. 16.00 - 00.00 i działają na terenie miasta.

 

polsatnews.pl

 

 

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie