"Dlaczego wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo holocaustu". Skandaliczny wpis posła PiS

Polska
"Dlaczego wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo holocaustu". Skandaliczny wpis posła PiS
Twitter

"Wypoczywam, czytam różne zaległe lektury i zastanawiam się, dlaczego wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo holocaustu" - tak napisał na Twitterze szef sejmowej komisji infrastruktury, poseł Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Rzońca.

Rzońca wpis usunął, ale internauci zdążyli już zrobić kopie. "Złota myśl" posła zaczęła więc krążyć w sieci, wywołując powszechne oburzenie.

 

Dlaczego "nie sprzeciwiają się »wycince ludzi«"

 

Poseł na swoim profilu zostawił jedynie komentarz dotyczący ekologów. Zastanawia się w nim, dlaczego "ekolodzy sprzeciwiają się wycince drzew, a nie sprzeciwiają się »wycince ludzi«".

 

Na wpis posła PiS o aborterach zareagował m.in. były szef MON Tomasz Siemoniak, który zaproponował, by w wakacje odbierać posłom PiS dostęp do Twittera.

 

"Powołanie do przekazywania wiedzy i wychowania" 

 

"Moją pracę zawodową związałem ze sferą edukacji" - napisał poseł PiS na swojej stronie internetowej. Pracował w Studium Nauczycielskim w Jaśle a następnie w Zespole Szkół Ekonomicznych, gdzie pełnił funkcję dyrektora.

 

"Praca z młodymi ludźmi była dla mnie realizacją powołania do przekazywania wiedzy i wychowania moich uczniów" - zapewnia Rzońca.

 

Przekonuje, że jest konsekwentny i mam na koncie liczne sukcesy: "W życiu staram się konsekwentnie dążyć do realizacji założonych celów. Efektem mojej pracy są liczne sukcesy w polityce lokalnej i krajowej".

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie