Macierewicz określił działania opozycji jako rodzaj "wojny hybrydowej". "Nie cofniemy się"

Polska
Macierewicz określił działania opozycji jako rodzaj  "wojny hybrydowej". "Nie cofniemy się"
PAP/Radek Pietruszka
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro na sali obrad Sejmu

Antoni Macierewicz komentując weto prezydenta do ustaw o SN i KRS podkreślał, że zostało ono przyjęte jako "ustępstwo z podstawowych interesów państwa polskiego". Dodał, że działania opozycji to rodzaj "wojny hybrydowej". - Oni szukają awantury. Oni nas nieustannie prowokują - powiedział szef MON na antenach TV Trwam i Radia Maryja.

Szef resortu obrony Antoni Macierewicz w programie "Rozmowy niedokończone" na antenach TV Trwam i Radia Maryja został poproszony o ocenę zawetowania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Szef MON ocenił, że "to co się dzisiaj (w poniedziałek - red.) stało (…), zostało przyjęte jako nasze ustępstwo z podstawowych interesów państwa polskiego". Jak podkreślał, ludzie opozycji jawnie kwestionują polskie interesy.

 

Scenariusz działań PiS - "Na pewno się nie cofniemy"


Szef MON wyjawił, że kierownictwo partii zdołało wypracować dalszy scenariusz dotyczący reformy sądownictwa. - Skupia się to w słowach "na pewno się nie cofniemy" - krótko odparł Macierewicz.


Odmówił podania szczegółów, co wyjaśnił strategią i ostrożnością. - Chciałbym przeprosić (…), że nie przedstawimy teraz szczegółowego harmonogramu działań, ale zapewniam, że został on przygotowany i będzie realizowany - powiedział Antoni Macierewicz. - Żyjemy w czasach, w których każde nasze słowo jest nie tylko bardzo obserwowane, ale też traktowane jako punkt odniesienia do działań przeciwnych, jako punkt wyjścia do przygotowań, które mają uniemożliwić nam (…) skuteczne przeciwdziałanie niszczeniu Polski. Dlatego też nie będziemy wykładali publicznie w dniu dzisiejszym całego scenariusza. Ale on jest przygotowany - dodał szef MON.

 

 

"Bazująca na dezinformacji i na presji"


Działania opozycji i środowisk przeciwnych reformie wymiaru sprawiedliwości szef Ministerstwa Obrony Narodowej określił jako rodzaj "wojny hybrydowej bazującej na dezinformacji i na presji, mających charakter przemocy".


- Niechętnie używam sformułowania "opozycja". Opozycja to jest układ w systemie parlamentarnym polegający na dyskusji, na debacie, na znajdowaniu wspólnych rozwiązań, nawet jeśli się różnimy, a ci ludzie nie szukają żadnych wspólnych rozwiązań. Ci ludzie nie szukają debaty, oni szukają awantury. Oni nas nieustannie prowokują. Robią wszystko, żeby doprowadzić do awantury - powiedział Antoni Macierewicz.


Z kolei odnosząc się do międzynarodowej presji na polski rząd minister ocenił, że jest to "bardzo szeroko zakrojona operacja". - Nie ma co do tego wątpliwości - przekonywał.

 

Macierewicz: Polskę ograbiono ze 100 mld zł


- Olbrzymią rolę odgrywają środowiska antychrześcijańskie, antykatolickie - te środowiska, które kwestionują w ogóle istnienie niepodległych państw narodowych, które uważają, że perspektywą, dążeniem powinno być jedno państwo liberalne, czy jedna formacja liberalna, obejmująca całą Europę, w której my jako Polacy  mamy odgrywać rolę pomocniczą, takiego zaplecza, które by dostarczało pieniędzy, które można grabić, rabować, wykorzystywać - wyjaśnił Antoni Macierewicz.


Owo "rabowanie" szef MON wycenił  na blisko 100 mld zł. - To są takie zyski, które dzięki całemu temu systemowi uzależnienia przez lata osiągano z Polski - stwierdził Antoni Macierewicz.


radiomaryja.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie