Szła środkiem ulicy, pchała wózek z dzieckiem. Była pijana

Polska
Szła środkiem ulicy, pchała wózek z dzieckiem. Była pijana
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

33-letnia kobieta w środku nocy szła chwiejnym krokiem środkiem ulicy w Bydgoszczy. Pchała przed sobą wózek, w którym leżało roczne dziecko. Świadkowie zawiadomili policję. Okazało się, że kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Świadkowie zauważyli kobietę w sobotę przed północą. Na ulicę Filtrową w Bydgoszczy wysłano policyjny patrol, który odszukał idące środkiem ulicy dwie kobiety, jedna chwiejnym krokiem pchała wózek dziecięcy.


33-letnia bydgoszczanka przewoziła w wózku roczną córeczkę. Od kobiety był wyczuwalny alkohol. Dokładne badanie trzeźwości wykazało, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Dziewczynki trafiła do placówki opiekuńczo-wychowawczej


W związku z brakiem możliwości przekazania dziecka prawnym opiekunom, patrol podjął decyzję o przewiezieniu dziewczynki do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Natomiast 33-letnia kobieta została przewieziona do komisariatu na bydgoskim Błoniu.


Kobieta odpowie za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W związku z ciążącym na niej obowiązku opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo może jej grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie