Matka chłopca znalezionego przed sklepem monopolowym zatrzymana. Usłyszała zarzut porzucenia dziecka

Polska

Zatrzymano matkę 2-letniego Fabiana, który w niedzielę wieczorem został porzucony przed sklepem monopolowym w Grudziądzu. Kobieta w chwili zatrzymania była trzeźwa. Jeszcze we wtorek prokuratura zamierza postawić jej zarzuty porzucenia małoletniego. Ojciec chłopca przebywa w więzieniu. O tym, czy chłopiec będzie mógł być pod opieką rodziny, zdecyduje sąd.

Tożsamość dwulatka oraz jego rodziców udało się ustalić dzięki informacji zamieszczonej w mediach. Jednak pod ustalonym adresem policjanci nikogo nie zastali. Mundurowi ustalili, że ojciec dziecka przebywa w więzieniu, gdzie odbywa karę.

 

Znaleźli matkę. Nie była pijana

 

Matkę policja odnalazła dopiero w poniedziałek po godz. 18. 


- Nie była pijana, przebadano ją również na obecność narkotyków - powiedział st. sierż. Maciej Szarzyński, p.o. oficera prasowego grudziądzkiej policji.


Chłopczyk został znaleziony w niedzielę około godz. 22 przed sklepem monopolowym. Ekspedientka znalazła go w wózku spacerowym. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania.

 

"Nie wykazuje oznak tęsknoty za bliskimi"


- Lekarze stwierdzili, że jest zdrowy, ale bardzo zaniedbany. Miał siniaki, zadrapania - powiedziała Maria Janowska, dyrektorka Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. Dodała, że dziecko było wyraźnie zaniedbane.


2-letni Fabian - do czasu, gdy sąd zdecyduje, kto będzie sprawował nad nim opiekę - będzie przebywał w domu dziecka.


- Dziecko jest przestraszone, dziecko jest wycofane. Smutne i bardzo spokojne - opisała zachowanie 2-letniego Fabiana Maria Janowska. Zwróciła uwagę, że chłopczyk nie wykazuje oznak tęsknoty za bliskimi, za matką.

 

- To świadczy o tym, że nie ma tam chyba więzi – dodała Janowska.


Matce za porzucenie małoletniego poniżej 15 roku życia grożą trzy lata więzienia.


polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie