Podtopienia, zerwane dachy i powalone drzewa. Po upale deszcz i gradobicia w całej Polsce

Polska
Podtopienia, zerwane dachy i powalone drzewa. Po upale deszcz i gradobicia w całej Polsce
Polsat News

Najsilniejsze burze pojawiły się w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych. Strażacy interweniowali już setki razy, wiele ludzi nie ma prądu, są podtopienia, zerwane dachy i powalone drzewa.

Po południu zaczęły się piętrzyć pierwsze chmury burzowe, które przynosiły przelotne, ale ulewne deszcze, miejscami z gradem i porywistym wiatrem. Z biegiem godzin intensywność i zasięg burz systematycznie zwiększał się. Najsilniejsze zjawiska odnotowaliśmy w województwach południowych, zachodnich i centralnych. Wieczorem burzowo było na zachodzie i w centrum kraju. Chmury burzowe przesuwają się w kierunku północnym i północno-wschodnim.

 

Gospodarstwa bez prądu

 

Strażacy nieustannie otrzymują nowe zgłoszenia, głównie do usuwania z dróg i posesji połamanych i powalonych drzew oraz odpompowywania deszczówki. Tysiące gospodarstw domowych jest pozbawionych prądu, w największej skali na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Ziemi Łódzkiej i Mazowszu.

 

Dopiero w piątek, po serii gwałtownych burz, temperatura zacznie spadać, a opady powoli będą ustawać.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla wszystkich województw, poza podlaskim i warmińsko-mazurskim. Przed gradobiciem ostrzegło również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

 

 

Powyżej 30 stopni Celsjusza

 

IMGW ostrzega również przez upałami.


Najgorętszy ma być czwartek. Na większym obszarze kraju termometry pokażą powyżej 30 stopni, a na wschodzie nawet do 33 stopni.

 

polsatnews.pl, twojapogoda.pl

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie