Tropiki nad Wisłą. Fala upałów z Afryki nadciąga nad Polskę

Polska

W środę do Polski ma dotrzeć fala upałów, które już teraz dają się we znaki m.in. mieszkańcom Włoch. Mają im towarzyszyć gwałtowne nawałnice. Wysokie temperatury mogą być groźne szczególnie dla starszych osób.

W czterdziestostopniowe upały pustoszeje nawet pełen turystów Rzym. Jak mówiła korespondentka Polsat News Urszula Rzepczak, burmistrz wiecznego miasta Virginia Raggi wprowadziła regulacje, których celem jest oszczędzanie wody.

 

Ta sama fala upałów, która wywołała susze i pożary od Portugalii po Chorwację, ma dotrzeć do Polski w środę. Na wichury i gradobicia przygotowuje się Straż Pożarna. Nawałnice mają dotrzeć nad Polskę od południowego-zachodu i ruszyć w stronę środkowej Polski. - Burze mogą mieć charakter niszczycielski - ostrzega Kazimierz Walaszek, synoptyk Albedo.

 

Pogotowie przygotowuje się na interwencje

 

Większej liczby interwencji spodziewa się także pogotowie ratunkowe.

 

- Zasłabnięcia, zawały, udary mózgu i cieplne – wylicza najczęstsze powody zgłoszeń Marcin Dębski, ratownik medyczny z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Te ostatnie to często efekt przegrzania organizmu związanego z piciem piwa i zaśnięciem w pełnym słońcu.

 

Synoptycy przewidują, że wysokie temperatury zaczną spadać w piątek.

 

polsatnews.pl

mta/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie