Chodnik nie do chodzenia. To efekt remontu PKP w Katowicach

Polska
Chodnik nie do chodzenia. To efekt remontu PKP w Katowicach
Polsat News

PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontowały przejazd kolejowy w dzielnicy Katowic - Piotrowicach. Pojawił się też nowy chodnik po obu stronach jezdni. Problem w tym, że piesi nie mogą z niego korzystać. Chodnik został zagrodzony barierkami, które mają być przedłużeniem zbyt krótkiego szlabanu.

Przed remontem chodnik kończył się przed szlabanami, teraz biegnie przez cały przejazd. Problem w tym, że z przejścia nie można korzystać ze względu na stojące na nim metalowe barierki. A te są przedłużeniem zbyt krótkiego szlabanu. Piesi, aby przejść na drugą stronę, muszą wejść na jezdnię.

 

Niebezpieczne przejście

 

Mieszkańcy martwią się o swoje bezpieczeństwo. - Natężenie ruchu na tej ulicy jest bardzo duże - powiedział jeden z miejscowych.

 

Przedstawiciel Polskich Linii Kolejowych tłumaczył, że firma chciała dobrze dla mieszkańców. Chodnik został wyremontowany, ale na dłuższy szlaban trzeba jeszcze poczekać. 

 

- W najbliższym czasie powstaną cztery półrogatki, które zapewnią bezpieczeństwo na tym przejeździe - powiedział Polsat News Mirosław Siemieniec z PKP PLK SA.

 

Kolejarze mówią, że chodniki mają być otwarte najpóźniej w czerwcu.

 

Polsat News

mr/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze