PKP PLK: zrezygnowali nowo powołani członkowie zarządu. Spółka nadal bez prezesa

Biznes
PKP PLK: zrezygnowali nowo powołani członkowie zarządu. Spółka nadal bez prezesa
Polsat News

Zrezygnowali powołani na stanowiska kilkanaście dni temu: dyrektor ds. utrzymania infrastruktury Ireneusz Merchel i dyrektor ds. realizacji inwestycji Ewa Czerwińska. Oficjalnym powodem dymisji członków zarządu PLK ma być fakt, iż nie przyjęli zaproponowanych warunków umowy - podał rynek-kolejowy.pl. PKP PLK wciąż nie ma też prezesa. Na to stanowisko rozpisano już trzeci konkurs.

Merchel związany był z PKP od początku swojej kariery zawodowej, Czerwińska - od 1993 roku. Wg rmf24.pl, zostali zmuszeni do ustąpienia. Jednym z powodów miał być m.in. fakt, że wiceprezes ds. inwestycji "kilka lat temu była o krok od dyscyplinarnego zwolnienia z Polskich Linii Kolejowych. Była wtedy w ostrym konflikcie z byłym prezesem PKP, który tym razem stara się o posadę w PLK".

8 marca PKP PLK ogłosiły trzeci konkurs na stanowisko prezesa. Dwa poprzednie unieważniono.  To jest jedyna spółka kolejowa, w której minister infrastruktury nie może sam wskazać prezesa.
 
Wg rmf24.pl, kandydatów na prezesa spółki może być trzech. Jeden z nich ma być wystawiony przez resort infrastruktury, drugiego ma forsować otoczenie wicepremiera Jarosława Gowina. Trzeci kandydat ma mieć poparcie związków zawodowych.
 
rynek-kolejowy.pl, rmf24.pl
az/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie