Od dziś nowy rozkład PKP. Pojawią się nowe pociągi i nowe remonty

Polska
Od dziś nowy rozkład PKP. Pojawią się nowe pociągi i nowe remonty
PKP Intercity

Pasażerowie pojadą nowymi Flirtami i Dartami. Zostanie jednak zamknięty dla ruchu odcinek Kraków – Zakopane. Zmiana rozkładu uwzględnia też budowę tuneli Trasy Świętokrzyskiej w Warszawie, dlatego czasowo zmieniona zostanie organizacja ruchu dla pociągów kursujących z i do stolicy z północy i wschodu Polski.

PKP Intercity uruchomi nowe połączenie m.in. w kierunku stolicy dla mieszkańców Łowicza, Sochaczewa, Włocławka, Torunia i Bydgoszczy. Pod koniec kwietnia na trasie łączącej Kraków ze Szczecinem pojawią się pociągi Flirt.


Już w pierwszych dniach obowiązywania marcowej korekty rozkładu jazdy, przewoźnik dysponować będzie wszystkimi 20 zamówionymi składami Dart. Z nowoczesnych pociągów skorzystają osoby podróżujące z Białegostoku do Warszawy oraz z Lublina przez Warszawę do Częstochowy.

 

Darty zapewnią również dodatkowe, wieczorne połączenie ze stolicy do Żyrardowa, Skierniewic, Łodzi oraz dalej do Pabianic, Zduńskiej Woli, Sieradza, Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego. Pod koniec kwietnia PKP uruchomi nowe połączenie Jeleniej Góry z Łodzią.

 

W ramach korekty, PKP Intercity zmieni również godziny odjazdów i przyjazdów wybranych pociągów. Czas podróży będzie uwzględniał prowadzone prace remontowe czy konieczne prace manewrowe. Zmienią się godziny kursowania pociągów "IC Mehoffer" relacji Przemyśl – Zielona Góra/Jelenia Góra czy "TLK Aurora" relacji Gdynia – Wrocław.

 

Remonty i modernizacje

 

Największe problemy czekają podróżnych jadacych do Zakopanego. Niedługo zostanie zamknięty odcinek Kraków - Zakopane. Na węźle krakowskim trwa budowa łącznicy Zabłocie - Krzemionki. W związku z tym, w kwietniu, pociągi, które dojeżdżają do Krakowa, zakończą tam bieg. Natomiast PKP Intercity, uruchomi zastępczą komunikację autobusową na trasie Kraków – Zakopane.


W stolicy z powodu budowy tuneli Trasy Świętokrzyskiej od 26 maja do 11 czerwca zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga.


Dla pociągów kategorii Express InterCity Premium, Express InterCity kursujących do i z Gdyni oraz pociągów "TLK Kormoran", "TLK Mars", "TLK Polaris" i "IC Ondraszek" czas przejazdu przez Warszawę zostanie wydłużony.


Pozostałe składy kategorii TLK oraz IC jadące z kierunku Białegostoku, Olsztyna i Gdyni kursować będą przez stację Warszawa Gdańska, z pominięciem stacji: Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia.


Prace na torach i stacjach będą też prowadzone na trasach: Wrocław – Poznań, Kraków – Rzeszów, Warszawa – Białystok, Warszawa – Radom czy Wrocław – Jelenia Góra. PKP poprawia również stan ważnej dla przewozu towarów trasy  łączącej Świnoujście z Dolnym Śląskiem.

 

polsatnews.pl

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie