Stanisław Karczewski na czele Senatu. Czterech wicemarszałków

Polska
Stanisław Karczewski na czele Senatu. Czterech wicemarszałków
PAP/Paweł Supernak

- Sejm i Senat to serce polskiej demokracji, a żeby serce dobrze funkcjonowało, obie komory muszą ze sobą zsynchronizowanie pracować - mówił w czwartek nowo wybrany marszałek izby wyższej Stanisław Karczewski (PiS). Wicemarszałkami zostali: Grzegorz Czelej, Adam Bielan i Maria Koc (wszyscy z PiS) oraz Bogdan Borusewicz z PO.

Karczewskiego poparło 93 senatorów, 1 był przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. Nie było kontrkandydatów. Nowy marszałek jest senatorem od 2005 r., był wicemarszałkiem izby wyższej w poprzedniej kadencji. W ostatnich wyborach parlamentarnych piastował funkcję szefa sztabu PiS. 

 

Tuż po wyborze wyraził nadzieję na dobrą współpracę Sejmu i Senatu. - Jestem bardzo wzruszony, dziękuję za to zaufanie. Czuję wielką odpowiedzialność, wielkie wyróżnienie, za które państwu serdecznie dziękuję - powiedział.


Zwrócił się również do obecnego na sali posiedzeń prezydenta Andrzeja Dudy. - Dzięki naszej współpracy podniesiemy rangę Senatu. Spowodujemy, że wyjdzie z takiego cienia, w którym znajduje się w stosunku do Sejmu. Bo Sejm i Senat to takie centrum polskiej demokracji, serce polskiej demokracji - podkreślił.

 

PAP

 

Czytak także:

 

Marek Kuchciński został nowym marszałkiem Sejmu

 

"Senat ostatnią szansą na poprawienie błędów popełnionych w Sejmie"

 

 

 

 

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie