Szymon Łuszczki - projektant z zespołem Downa u pierwszej damy. Podarował jej suknię

Polska
Twitter/ Kancelaria Prezydenta, Grzegorz Jakubowski
24-letni projektant u pierwszej damy

24-letni Szymon Łuszczki, projektant mody z zespołem Downa, na zaproszenie pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, spotkał się z nią w Pałacu Prezydenckim. Zaprezentował rysunki i przekazał suknię. Rozmawiano m.in. o potrzebach osób z niepełnosprawnościami i pomocy Ukrainie.

W informacji udostępnionej w czwartek przez Kancelarię Prezydenta wskazano, że to ogromna pasja, talent i szczęście do odnajdowania właściwych ludzi na swojej drodze zaprowadziły młodego mężczyznę do świata mody, o którym marzył od dziecka. Projektant ma już za sobą prezentację ubrań na wybiegu.

 

Podczas spotkania z małżonką prezydenta projektant - jak relacjonuje kancelaria - opowiedział o swoich pierwszych krokach w świecie mody, inspiracjach i panujących trendach.

 

Na pamiątkę spotkania podarował prezydentowej suknię. Wcześniej przekazał strój na aukcję na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami z Ukrainy, a zwycięzca licytacji zaproponował, by suknię wręczyć pierwszej damie.

 

"Cieszę się, że odnalazłeś w sobie siłę"

W spotkaniu - jak przekazano - uczestniczyła także mama Szymona, Danuta Łuszczki, Gabriela Tomaka-Ząbek, projektantka mody, która pomogła zrealizować jego dotychczasowe projekty oraz związana ze środowiskiem osób niepełnosprawnych Bogusława Wybraniec.

 

- Bardzo mi zależy na tym, by osoby z niepełnosprawnościami mogły rozwijać się i spełniać marzenia. Cieszę się, że odnalazłeś w sobie talent i siłę do dążenia do celu, a także, że spotkałeś na swojej drodze tak wielu cudownych ludzi, którzy bezinteresownie zechcieli wesprzeć te marzenia - powiedziała, zwracając się do gościa, pierwsza dama, cytowana w komunikacie.

 

ZOBACZ: Premier: trwa spór o to, żeby dzieci, które mają zespół Downa, mogły się urodzić

 

Podkreśliła też, że przykład Szymona Łuszczki może stać się wspaniałą inspiracją dla innych osób niepełnosprawnych. - Twoja droga jest ważna dla innych osób dotkniętych niepełnosprawnościami. Myślę, że gdy zobaczą one, że można, że się da, że są ludzie, którzy chcą pomóc, to zachęci je do realizacji własnych pasji i zainteresowań, a przede wszystkim do wyjścia z domu - stwierdziła Agata Kornhauser-Duda.

 

Wśród tematów rozmowy były m.in. potrzeby osób z niepełnosprawnościami i kwestia pomocy Ukrainie.

ac/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!