Beata Szydło: Tusk uruchomił ruskie boty, które rozbijają spotkania z Polakami

Polska
Polsat News
Europosłanka PiS Beata Szydło

- Donald Tusk "uruchomił ruskie boty", które przyjeżdżają na spotkania Polaków i te spotkania rozbijają; to się wpisuje w politykę rosyjską siania zamętu i budowania chaosu w Polsce - powiedziała we wtorek europosłanka PiS Beata Szydło pytanie czy zaostrzenie polityki doprowadzi Tuska do władzy.

- To jest właśnie pomysł Tuska. Dzielenie Polaków i brutalizacja życia publicznego ma mu dać władzę - mówiła Szydło w Polskim Radiu 24.

 

Przytoczyła przykład ze swojego spotkania. - Miałam w niedzielę taki przypadek, kiedy na jednym ze spotkań pojawiła się osoba, która cały czas próbowała to nasze spotkanie w jakiś sposób storpedować. Nie zadała żadnego pytania, po czyn skonfundowana i rozzłoszczona, wrzeszcząc wyszła. Więc jeżeli takie bojówki będą jeździły na spotkania, to ta brutalizacja życia będzie przez Tuska i jego ekipę podgrzewana - powiedziała europosłanka.

 

ZOBACZ: Władysław Kosiniak-Kamysz o Kaczyńskim: Rzucił kość, za którą mają biec Morawiecki, Ziobro i Szydło

 

- Ja osobiście nie obawiam się takich działań. Jestem do tego przyzwyczajona. Jestem politykiem i muszę pamiętać, że różne są reakcje ludzi. Natomiast tego typu działania przeszkadzają tym osobom, które na spotkania przychodzą - wskazała Szydło. Jak dodała, jeżeli idziemy dalej i potem pojawiają się inne akty agresji np. maile z pogróżkami to już jest naprawdę poważna sprawa.

Szydło o pogróżkach "że zostaniemy zabici"

Wyjaśniając, o jakie maile chodzi podkreśliła: - To pogróżki tego typu, że zostaniemy zabici, że nasze rodziny zostaną skrzywdzone, że musimy się obawiać o swoje życie. To jest wpisane w ruską retorykę i te boty ruskie, które są uruchamiane. Mogę powiedzieć, że Tusk uruchomił ruskie boty, które przyjeżdżają na spotkania Polaków i te spotkania rozbijają. To się wpisuje w politykę rosyjską siania zamętu i budowania chaosu w Polsce.

 

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki: przyjęcie przez Tuska medalu Rathenaua jest symbolem zależności od Niemiec

 

- Dlatego nie powinniśmy się dać podzielić i nie powinniśmy ulegać takim działaniom. Tusk buduje w ten sposób swoją strategię na te najbliższe wybory, ale dzielenie Polaków i szczucie na Polaków, niepodejmowanie debaty politycznej tylko agresja, będzie szkodziła Polsce - podsumowała Szydło. 

grz/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!