Francja. Podejrzani o tajemnicze ukłucia zatrzymani. Trafili do aresztu

Świat
Zdjęcie ilustracyjne, fot. flickr/marijanana
Francja. Podejrzani o tajemnicze ukłucia zatrzymani. Trafili do aresztu

Dwóch mężczyzn pochodzenia tureckiego zostało zatrzymanych i osadzonych w areszcie w Tulonie w związku z tajemniczymi ukłuciami, do których dochodziło w klubach nocnych i dyskotekach – poinformowała prokuratura. Przy jednym z mężczyzn znaleziono strzykawki i narkotyki. Wcześniej funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego, nielegalnego migranta z Tunezji, który był widziany ze strzykawką w ręku.

Do zatrzymania doszło w związku ze skargą młodej kobiety, która twierdzi, że została ukłuta strzykawką w klubie nocnym w nocy z 10 na 11 czerwca w miejscowości Six-Fours-les-Plages na południu kraju. Zeznania potwierdziły nagrania z monitoringu.

 

ZOBACZ: Lubuskie. Pościg za pijanym kierowcą. Jechał z 11-letnią córką

 

Zatrzymani nie przyznają się do winy. U jednego z nich śledczy znaleźli cztery strzykawki, dwie igły i ampułki leku wydawanego wyłącznie na receptę – wskazał przedstawiciel prokuratury, nie precyzując, jaki to lek. Podejrzany zapewniał, że podejrzane przedmioty należały do jego żony, pielęgniarki - podała stacja BFM TV.

Skargi na tajemnicze ukłucia wpływają z różnych regionów Francji

Już ponad 1000 osób złożyło skargę na tajemnicze ukłucia w klubach w różnych regionach Francji.

 

Sprawcom doprowadzenia do uszczerbku na zdrowiu u ofiar ukłuć, które skarżą się w ich następstwie na różne dolegliwości, w tym omdlenia, grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

To kolejne zatrzymanie w związku z tajemniczymi ukłuciami

W pierwszej połowie czerwca francuscy policjanci zatrzymali na plaży w Tulonie na południu kraju 20-letniego nielegalnego imigranta z Tunezji.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Śmiertelnie potrącił rowerzystę, uciekł i zmienił tablice. 65-latek zatrzymany

 

Policjanci otrzymali wówczas wezwanie od świadków - kobiety oraz grupy nastolatków - którzy wcześniej zauważyli mężczyznę ze strzykawką w dłoni. 

 

Mężczyźnie postawiono zarzuty, ten jednak nie przyznaje się do winy. Jak podają służby 20-latek był już wcześniej karany za przemoc domową. 

mst/ sgo/PAP/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!