Warszawa. Kilku mężczyzn oblało czerwoną farbą budynek ambasady Rosji

Polska
Twitter/Arkadiusz Szczurek
Protest pod Ambasadą Rosji w Warszawie

Kilku mężczyzn oblało farbą budynek obiektu należącego do ambasady Rosji - poinformowała sierżant sztabowa Gabriela Putyra z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 16 przy ul. Belwederskiej w Warszawie.

 

- Kilku mężczyzn oblało farbą budynek obiektu należącego do ambasady Rosji - przekazała sierżant sztabowa Gabriela Putyra.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Niemcy zakazują używania symbolu rosyjskiej agresji

 

- Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzn. Dalsze postępowanie jest uzależnione od ewentualnego zawiadomienia - dodała policjantka.

Akcja protestacyjna w Warszawie

Z postów udostępnianych za pośrednictwem Twittera dowiadujemy się, że organizatorami akcji protestacyjnej byli członkowie grupy "Lotna Brygada Opozycji" oraz mazowieckiego oddziału Komitetu Obrony Demokracji. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z całego zajścia.

 

Nie jest to pierwszy protest zlokalizowany w okolicy Ambasady Rosji w Warszawie. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przy ulicy Belwederskiej mieszkańcy Warszawy kilkukrotnie wyrażali swój sprzeciw związany z atakiem Rosji. 

Państwa solidaryzują się z Ukrainą

Mieszkańcy innych krajów również nie pozostają obojętni. Poza solidarnościowymi protestami czy przemarszami, w wielu krajach odbyły się akcje zbliżone do tej warszawskiej.

 

ZOBACZ: "WSJ": ukraińscy negocjatorzy i Roman Abramowicz mają objawy otrucia

 

Wejście do ambasady Rosji również zostało oblane czerwoną farbą, natomiast przed rosyjską ambasadą w Oslo postawiona została kukła przedstawiająca prezydenta Władimira Putina wiszącego na szubienicy.

 

W Londynie rosyjska siedziba została podświetlona barwami narodowymi Ukrainy.

 

nat/PAP/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!