Wojna w Ukrainie. "Polowanie" na rosyjskie czołgi. Ukraińska armia publikuje nagranie

Świat
Twitter/Armed Forces
Ukraińska armia pokazała, jak "poluje" na czołgi rosyjskiego agresora

Jeden strzał, jedno uderzenie. Nie marnujemy rakiet!" - zapewniła ukraińska armia, która w piątek opublikowała film z "polowania" na rosyjskie czołgi. Pancerne pojazdy neutralizowali żołnierze ze specjalnej, wykwalifikowanej brygady.

W piątek ukraińskie siły zbrojne pochwaliły się umiejętnościami swoich strzelców. Na cel wzięli oni - jak ujęto - "ciężkie opancerzone bestie", czyli rosyjskie czołgi.

 

"Jeden strzał, jedno uderzenie. Nie marnujemy rakiet na próżno!" - przekazała armia Ukrainy na Twitterze. Zamieściła też nagranie z likwidacji czołgów agresora.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Pod Kijowem kadyrowcy nie pozwalają na odwrót sił rosyjskich

 

Jak uściślono, wideo pokazuje działania przeciwpancernej 30. Brygady Zmechanizowanej im. Konstantego Ostrogskiego. "Chwała Ukrainie. Razem do zwycięstwa!" - przekazały siły zbrojne.

 

Rosną straty Rosji, także te finansowe

W czwartek władze zaatakowanego kraju przekazały, że Rosjanie od 24 lutego, czyli dnia rozpoczęcia wojny, stracili ponad 12 tysięcy żołnierzy, 335 czołgów, 49 samolotów i 81 śmigłowców. Zaznaczono przy tym, iż te dane są szacunkowe.

 

ZOBACZ: Wojna. Minionej doby ukraińska armia zniszczyła dwie rosyjskie kolumny wojskowe oraz 10 samolotów

 

Z kolei Polski Instytut Ekonomiczny przewiduje, że dotychczasowy bilans rosyjskich strat finansowych to około 15 mld dolarów.

 

Ponadto w tym czasie z londyńskiej giełdy wycofano udziały w rosyjskich spółkach na łączną kwotę 334 mld dolarów, a bank centralny w Moskwie utracił dostęp do ponad 345 mld dolarów rezerw. Roczne straty gospodarki rosyjskiej na koniec 2022 r. najpewniej przekroczą więc 250 mld dolarów - podaje PIE.

wka/PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!