Indie. Władze Delhi wprowadzają lockdown w weekendy

Świat
PAP/EPA/RAJAT GUPTA
Zarówno w Delhi, jak i Bengalurze na południu kraju obowiązuje już godzina policyjna od godz. 22

Władze Delhi wprowadziły we wtorek lockdown, który będzie obowiązywał w weekendy ze względu na rosnące liczby zakażeń koronawirusem. Dziennie w stolicy Indii diagnozuje się ponad 4 tys. nowych infekcji. Eksperci obawiają się, że wariant Omikron wypiera Deltę - podaje Reuters.

Wytyczne rządu federalnego nakazują wprowadzanie lockdownu w poszczególnych regionach i miastach, jeśli ponad 5 proc. wykonywanych tam testów na koronawirusa jest pozytywnych. W Delhi obecnie 6 proc. badanych jest zakażonych, a w ciągu zaledwie tygodnia liczba nowych infekcji wzrosła czterokrotnie. W całych Indiach potwierdzono oficjalnie 1892 przypadki zakażenia Omikronem.

 

ZOBACZ: Indie. Fala protestów w fabryce. Biegunka sparaliżowała produkcję iPhone'ów

 

Zarówno w Delhi, jak i Bengalurze na południu kraju obowiązuje już godzina policyjna od godz. 22, a w Bombaju zakazane są spotkania w grupach liczących ponad cztery osoby od godz. 21 do 6.

Indie są najbardziej dotkniętym krajem przez pandemię po USA

W ciągu minionej doby w Indiach wykryto ponad 37 tys. zakażeń, a na Covid-19 zmarło 124 chorych. Od początku pandemii w Indiach koronawirusem zakaziło się 34,96 mln osób, z których 482 017 zmarło - poinformowały władze kraju.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Nowa kontrowersja w związku ze spotkaniem na Downing Street w lockdownie

 

Indie są po USA krajem najbardziej dotkniętym przez pandemię, a liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa jest tam najwyższa po USA i Brazylii. Niektóre analizy wskazują jednak, że prawdziwy bilans zakażeń i zgonów w kraju może być 10 razy wyższy niż w oficjalnych statystykach - pisze AFP.

aml/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!