Warmińsko-Mazurskie. 59-latek zakażony koronawirusem zatrzymany bez maseczki w sklepie

Polska
Zdjęcie ilustracyjne/KMP Gdańsk
59-letni mieszkaniec Działdowa zwrócił na siebie uwagę dzielnicowego, bo chodził po sklepie bez maseczki

W jednym ze sklepów w Działdowie (woj. warmińsko-mazurskie) dzielnicowy wylegitymował 59-latka, który nie przestrzegał obowiązku noszenia maseczki. Okazało się, że mężczyzna był objęty izolacją po pozytywnym wyniku testu na COVID-19 - podała policja.

Według policji 59-letni mieszkaniec Działdowa zwrócił na siebie uwagę dzielnicowego, bo chodził po sklepie bez maseczki. Funkcjonariusz wylegitymował go. Okazało się, że mężczyzna został wcześniej objęty izolacją domową w związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19.

 

ZOBACZ: Zgorzelec. Pobili aptekarza, który nie chciał obsłużyć klienta bez maseczki

 

- Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Sprawdzenie w bazach potwierdziło, że powinien przebywać w odosobnieniu do północy tego dnia - podała policja.

 

Działdowianin będzie odpowiadał za złamanie zasad izolacji. Za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia innych osób, kodeks karny przewiduje od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Cztery zakażenia Omikronem w Hiszpanii. Władze nie wykluczają izolacji społecznej

 

W przypadku naruszenia obowiązku hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji - związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem lub zwalczaniem COVID-19 - państwowy powiatowy inspektor sanitarny może w drodze decyzji administracyjnej nałożyć karę do 30 tys. zł.

aml/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!