Ostrzeżenia pogodowe w ośmiu województwach. Synoptyk IMGW: pochmurnie, możliwe opady śniegu, ślisko

Moto
Polsat News
Na zachodzie miejscami opady deszczu ze śniegiem, a na południowym zachodzie deszczu. Drogi mogą być śliskie

Popołudnie bez większych przejaśnień, miejscami opady śniegu. Minus 2 st. C. na wschodzie kraju, 1 st. C. w centrum, ok. 4 st. na południowym zachodzie - poinformowała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska. Szczególnie niebezpiecznie będzie w zachodniej i centralnej Polsce. Dla mieszkańców ośmiu województw wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

Po południu w całym kraju będzie sporo chmur. - Prognozowane są opady śniegu, które przemieszczać się będą z centrum na północ Polski - podała Dąbrowska. - Na zachodzie miejscami opady deszczu ze śniegiem, a na południowym zachodzie deszczu. Drogi mogą być śliskie - ostrzegła.

 

ZOBACZ: Boris Johnson: im dłużej nie działamy w sprawie klimatu, tym cena jest wyższa

 

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla mieszkańców ośmiu województw. 

 

Alert dotyczy województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego, śląskiego oraz zachodnich powiatów woj. małopolskiego (olkuskiego, krakowskiego, miasta Kraków, chrzanowskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i suskiego). 

 

 

- Temperatura po południu i wczesnym wieczorem od minus 2 stopni Celsjusza w pasie wschodnim i miejscami na północy kraju, do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku - przekazała.

 

ZOBACZ: NASA: Astronomowie odkryli tajemnicze zjawiska w atmosferze Słońca [FILM]

 

IMGW przewiduje, że do wieczora wiatr będzie słaby, zmienny. - Na wybrzeżu i obszarach podgórskich wiatr silniejszy, w Sudetach i Bieszczadach w porywach do 60 kilometrów na godzinę - podała Dąbrowska.

grz/PAP/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!