Głogów: atak na biuro posła PiS Wojciecha Zubowskiego. Wandale namalowali farbą obraźliwy napis

Polska
myglogow.pl
Nieznani sprawcy zamieścili obraźliwy napis na drzwiach biura poselskiego posła PiS

Wandale namalowali czerwoną farbą obraźliwy napis, a poniżej umieścili krzyż na drzwiach biura poselskiego posła PiS Wojciecha Zubowskiego w Głogowie na Dolnym Śląsku. Do zamka wpuścili klej. Polityk zapowiedział zgłoszenie sprawy na policję.

Ktoś zdewastował drzwi wejściowe do biura poselskiego posła PiS Wojciecha Zubowskiego w Głogowie (woj. dolnośląskie). Drzwi lokalu w budynku przy ul. Poczdamskiej zostały pomalowane czerwoną farbą.

 

- Widziałem to. Nie sądzę, aby było co komentować - miał powiedzieć polityk portalowi myglogow.pl. Według lokalnego portalu sprawa dewastacji zostanie zgłoszona policji.

 

ZOBACZ: Lublin. Nieznani sprawcy zniszczyli biuro ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka

 

Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej z Głogowa Anna Keep powiedziała serwisowi, że sprawcy wpuścili także klej do zamka.

 

myglogow.pl

Poseł nie chciał komentować zdarzenia

W rozmowie z Interią poseł Wojciech Zubowski nie chciał komentować zdarzenia. Wyjaśnił jedynie, że wandal, który zakleił zamek spowodował, że do pracy w korytarzu na pierwszym piętrze nie mogli dostać się pracownicy kilku innych biur, które mają tam siedziby. Biuro poselskie było w piątek nieczynne.

 

- Dopiero, gdy wymieniliśmy wkładkę zamka można było wejść - powiedziała Anna Keep portalowi miedziowe.pl.


Incydent przed siedzibą PiS. Pani Teresa posprzątała po Marcie Lempart, dostała bukiet kwiatów.

Sprawa nie została zgłoszona policji

- Sprawa nie została zgłoszona policji, ale na podstawie informacji dostępnej w internecie na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowa-śledcza, która obecnie zajmuje się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, w tym zebraniem dowodów i wszelkich śladów - powiedział Interii st. asp. Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

 

Policjant stwierdził, że nie wiadomo na razie czy sprawa będzie ścigana z urzędu, czy też będzie prowadzona na podstawie skargi. Jak stwierdził policja czeka na zgłoszenie dewastacji przez posła bądź jego biuro.

 

Więcej na ten temat przeczytasz w Interii

 

 

msl/Interia

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!