Wędrzyn. Policja opublikowała nagranie z ośrodka. Widać na nim agresywne zachowania

Polska
Policja Lubuska
W opanowaniu sytuacji w Wędrzynie brało udział prawie 600 policjantów

W czwartek w ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie doszło do buntu. Mieszkające tam osoby próbowały sforsować ogrodzenie oraz zabezpieczenia obiektów. Na nagraniu z jednego z pomieszczeń widać m.in. próbę zniszczenia kamery.

W czwartek w ośrodku dla cudzoziemców na poligonie w Wędrzynie około 100-osobowa grupa najbardziej agresywnych migrantów wyszła przed budynek, w którym mieszkają. Zaczęli skandować hasła, domagając się wypuszczenia. 

Wybito szyby i zniszczono wyposażenie pomieszczeń. Po kilku godzinach służbom udało się opanować bunt.

 

ZOBACZ: Straż Graniczna: Prawie 200 migrantów forsowało granicę w okolicach Czeremchy

Agresywne zachowanie cudzoziemców zostało zarejestrowane przez kamery w ośrodku. Na jednym z nagrań widać m.in., jak mężczyzna próbuje zniszczyć kamerę, rzucając w nią przedmiotem.

 

 

W operacji mającej na celu deeskalację emocji, które towarzyszyły podczas buntu w ośrodku brało udział niemal 600 policjantów.

 

W piątek rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska podczas konferencji została zapytana o warunki, w jakich mieszkają osoby umieszczone w ośrodku w Wędrzynie.

 

WIDEO: Bunt w ośrodku w Wędrzynie

 

 

- Co jakiś czas otrzymujemy sygnały od tych osób, że warunki nie są takie, jakich by oczekiwali. Zwłaszcza, że są to obywatele w głównej mierze Iraku, którzy nam zeznają, że ich warunki tam, gdzie mieszkali w krajach pochodzenia były dobre, mieli dość dobre statusy ekonomiczne - tłumaczyła porucznik.

"Ośrodek poligonowy"

- Naturalne jest to, że ten ośrodek nie zapewnia im takich warunków, jakie mieli w domu. Proszę pamiętać, że to jest ośrodek poligonowy. Byli tam zakwaterowani żołnierze Wojska Polskiego, żołnierze NATO i ośrodek był cały czas używany, więc te warunki były i są dobre - zapewniła.

 

Wskazała, że migranci w ośrodku mają dostęp do wszystkich sanitariatów.

 

an/PAP/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!