Warszawa. Strażak ranny podczas interwencji. Trafił do szpitala

Polska
Zdj. ilustracyjne/OSP Białołęka
Strażak trafił do szpitala

Strażak został ranny podczas interwencji na stołecznej Białołęce. Uderzył go konar drzewa, które wcześniej się złamało. Funkcjonariusza zabrano do szpitala na badania.

- Na ulicy Szczerbca mieliśmy zgłoszenie, że jest złamane drzewo przy drodze – powiedział dyżurny ze stołecznej straży. Jak dodał, przy ścinaniu konarów złamanego drzewa jeden ze strażaków został uderzony przez fragment drzewa w plecy. Dyżurny poinformował, że został zabrany do szpitala na badania.

 

Wcześniej w piątek rzecznik komendanta głównego PSP Krzysztof Batorski przekazał, że było prawie 10,3 tys. interwencji minionej doby w związku z silnym wiatrem.

 

ZOBACZ: Wichury w Polsce. Cztery ofiary śmiertelne, ponad 10 tys. interwencji służb

 

- Strażacy przeprowadzili 10 361 interwencji związanych z silnym wiatrem. Najwięcej w województwach: dolnośląskim - 2201; wielkopolskim - 1920; kujawsko-pomorskim - 1193; zachodniopomorskim - 891; mazowieckim - 877, lubuskim - 808 - poinformował. Strażacy odnotowali cztery ofiary śmiertelne. 18 osób zostało rannych (w tym 7 ratowników PSP).

Trudne warunki pogodowe 

Obecnie w związku z silnym wiatrem IMGW utrzymuje alert przed silnym wiatrem dla zachodniej, centralnej i północnej części Polski, w tym dla stolicy. Na wskazanym obszarze prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, a w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu.

mad/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!