USA. Strzelanina na uniwersytecie w Luizjanie. Jedna osoba zabita, kilka rannych

Świat
Grambling State University/Google Street View
Grambling State University

Co najmniej jedna osoba zginęła, a kilka innych zostało rannych w niedzielę nad ranem w strzelaninie na terenie kampusu Grambling State University (GSU) w Luizjanie. CNN podała, że do incydentu doszło podczas "powitalnej imprezy".

Według rzeczniczki uczelni Tishy Arnold na terenie kampusu ok. godz. 1.15 nad ranem lokalnego czasu padło wiele strzałów. Jedna ofiara, która nie była studentem, zmarła.

 

Jak dodała Arnold, kilka osób zostało rannych, w tym co najmniej jeden student, który został opatrzony na miejscu zdarzenia z obrażeniami nie zagrażającymi życiu.

 

ZOBACZ: Strzelanina podczas meczu w USA. Zawodnicy uciekli z boiska

 

- W czasie incydentu impreza powitalna była w toku w McCall Dining Center. Wszystkie obecne tam osoby schroniły się na miejscu i zostały zwolnione, gdy tylko policja uniwersytecka wydała na to zgodę – cytuje CNN podaną w e-mailu wypowiedź rzeczniczki.

 

Dochodzenie prowadzi policja stanowa. Podejrzany o atak nie został jeszcze zidentyfikowany.

 

 

Zgodnie z postem na Twitterze uniwersytet, zlokalizowany ok. 100 km na wschód od Shreveport, odwołał wszystkie imprezy powitalne w niedzielę. Nie będzie także zajęć na uczelni w poniedziałek.

Studenci i pracownicy otrzymali wsparcie psychologa

Lokalna telewizja 4 WWWL poinformowała, że wszystkim pracownikom i studentom GSU zapewniono pomoc psychologa.

 

- Nasza społeczność w kampusie pracowała niestrudzenie, aby nasi studenci i inni byli bezpieczni. (…) Jednak z całym naszym planowaniem i koordynacją z naszymi lokalnymi, parafialnymi, regionalnymi i stanowymi partnerami w zakresie egzekwowania prawa, wciąż znajdujemy się w żałobie po stracie życia i obrażeniach, czego w naszym kraju doświadcza zbyt wiele społeczności. Dlaczego ktoś miałby przyjść na kampus naszego "drogiego Ole Grambling" i strzelać do niewinnych ludzi? – zastanawiał się rektor Rick Gallot.

 

ZOBACZ: Dolnośląskie. Strzelanina w Niemczy areszt dla podejrzanego

 

Jak przypomniała NBC News policja stanowa w Luizjanie prowadzi jednocześnie śledztwo w sprawie strzelaniny na uniwersytecie, która miała miejsce w miniony czwartek. W incydencie bez udziału studentów zmarła jedna osoba, a druga, 16-latek, doznała obrażeń.

 

Nie jest jasne, czy obydwa wydarzenia są ze sobą powiązane.

wys/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!