Girzyński i Janowska w "Polskich Sprawach". Byli parlamentarzyści PiS w nowym kole

Polska
PAP/Mateusz Marek
Posłowie: Paweł Szramka, Andrzej Sośnierz, Agnieszka Ścigaj oraz Zbigniew Girzyński podczas konferencji prasowej w Sejmie 8 lipca. Posłowie powiadomili o założeniu nowego koła poselskiego Polskie Sprawy

Posłowie Zbigniew Girzyński i Małgorzata Janowska dołączają do poselskiego koła Polskie Sprawy. Chcemy tworzyć nową polityczną rzeczywistość; mamy nadzieję, że z czasem z tych Polskich Spraw wyrośnie piękny projekt - podkreślał w czwartek w Sejmie Girzyński.

Pod koniec czerwca posłowie Girzyński, Janowska, a także Arkadiusz Czartoryski ogłosili, że opuszczają klub PiS i powołują w Sejmie koło Wybór Polska. W środę prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński poinformował, że Czartoryski wraca do klubu PiS.

 

W czwartek w Sejmie przewodnicząca koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj ogłosiła, że do tego koła dołączają Girzyński i Janowska. - Dzisiaj postanowiliśmy wspólnie z panem prof. Girzyńskim, z koleżanką posłanką Małgorzatą Janowską połączyć siły i pokazać, że jest nas naprawdę sporo. Bardzo się cieszę, że będziemy tworzyć wspólną drużynę - powiedziała Ścigaj.

 

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński: poseł Arkadiusz Czartoryski wraca do klubu PiS

 

- Chcemy tworzyć nową polityczną rzeczywistość - zapewnił Girzyński. Jak tłumaczył, wraz z Janowską zdecydowali się na wyjście z klubu PiS z powodu "umiłowania wolności" zarówno w aspekcie gospodarczym, jak i w zakresie swobód obywatelskich.

"Mam nadzieję, że z Polskich Spraw wyrośnie piękny projekt"

- Cieszymy się, że rozmowy, które prowadziliśmy z kołem Polskie Sprawy od pewnego czasu zaowocowały tym, że dzisiaj tworzymy razem wspólne koło parlamentarne - powiedział.

 

- Mamy nadzieję, że znajdziemy w polskim parlamencie kolejne osoby, które przyłączą się do nas i że z czasem z tych Polskich Spraw wyrośnie piękny projekt, który będzie dobrze służył Polsce i odnowi polską politykę, która niestety wraca na złe tory - zaznaczył poseł.

 

W konferencji uczestniczyli również pozostali członkowie koła - oprócz Ścigaj, Girzyńskiego i Janowskiej, także posłowie Andrzej Sośnierz i Paweł Szramka.

kmd/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!