Jarosław Kaczyński: poseł Arkadiusz Czartoryski wraca do klubu PiS

Polska
Jarosław Kaczyński: poseł Arkadiusz Czartoryski wraca do klubu PiS
Polsat News
Jarosław Kaczyński

- Klub parlamentarny PiS ma już 231 głosów - poinformował na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Do klubu wrócił poseł Arkadiusz Czartoryski. Tym samym Zjednoczona Prawica odzyskała większość w Sejmie.

Posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili pod koniec czerwca, że opuszczają klub PiS i powołują w Sejmie koło Wybór Polska. Po ich odejściu klub PiS liczył 229 osób, więc formalnie klub ten tracił większość w Sejmie.

 

- Niedawno spotkaliśmy się i mogłem powiadomić, że nasz klub odzyskał połowę Sejmu. Dzisiaj z wielką radością mogę powiadomić, że to jest już większość, mamy już 231 posłów. Pan poseł Czartoryski wraca do naszego klubu - poinformował w środę Kaczyński.

"Sprawy poszły zbyt daleko"

Prezes PiS przekazał, że według jego rozeznania wszystko, co czyniono w sprawie Czartoryskiego, było "bezpodstawne, zakończyło się stwierdzeniem braku jakichś czynów, które by mogły uchodzić za nie tylko karygodne, ale także i naganne moralnie".

 

- Chociaż tutaj nie było żadnych moich decyzji w tej sprawie, to chciałem, jako szef partii, a także jako wicepremier ds. bezpieczeństwa powiedzieć o tym i nawet przeprosić publicznie pana posła, bo rzeczywiście sprawy długo się ciągnęły, poszły zbyt daleko. Ale są jednocześnie dowodem na to, że u nas nie ma tej zasady, która jest u naszych przeciwników, że jeżeli ktoś jest od nas, to w ogóle nie ma żadnego problemu, każdy jest niewinny. Ale tutaj po prostu przesadzono, i to mocno - powiedział prezes PiS.

 

ZOBACZ: Posłowie odeszli z klubu PiS. "Czeka ich polityczna śmierć"

 

- Cieszę się, że poseł Czartoryski postanowił wrócić - mówił przewodniczący Republikanów Adam Bielan.

 

- W ostatnich dniach polityka jest niezwykle dynamiczna, a nikt nie jest samotną wyspą również ja - stwierdził poseł Czartoryski. Podziękował Jarosławowi Kaczyńskiemu, który obiecał przyjechać do Ostrołęki - jego miasta.prz / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie